KORT NIEUWS In memoriam Op 5 december vernamen wij het trieste nieuws dat Theo de Vré op 86 jarige leeftijd is overleden. Theo was in 1993 één van de drie oprichters van Stichting Historisch Egmond en onze eerste voorzitter (1993-1994). Hij heeft zich jarenlang ingezet voor cultuur en historie binnen de Egmonden en was o.a. één van de oprichters van theatergroep Horizon. Hij won dan ook terecht (samen met Wim Noteboom) de allereerste Egmondse Cultuurprijs, in 2000, was drager van het Verzetsherdenkingskruis en was lid in de Orde van Oranje-Nassau. Wij wensen de familie heel veel sterkte. Filmavond op herhaling! De filmavond die we afgelopen oktober, in goede samenwerking met het Regionaal Archief Alkmaar, organiseerden in de Prins Hendrik Stichting trok zó veel belangstellenden, dat de zaal werkelijk uitpuilde en velen van u teleurgesteld huiswaarts keerden omdat er binnen geen plaats meer was. Om die reden hebben we besloten een nieuwe filmavond te organiseren, waarin we veel van het in oktober vertoonde materiaal over Egmond aan Zee opnieuw gaan vertonen. Ditmaal wordt het materiaal echter aangevuld met filmpjes die we recent in handen kregen, over Egmond aan den Hoef. Op vrijdag 25 januari bent u van harte welkom in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. De filmprojector begint te draaien om 20:00 uur, inloop vanaf 19:30 uur. Gezien de grote belangstelling raden wij u aan op tijd aanwezig te zijn, want vol=vol. (zie ook het inlegvel bij deze Geestgronden) Beeldbankegmond.nl Voorafgaand aan de filmavond in oktober, presenteerden we met trots onze beeldbank. Deze online database bevat inmiddels meer dan 1150 afbeeldingen van de drie Egmonden door de jaren heen en dit aantal groeit nog iedere dag, dankzij de inzet van enkele zeer enthousiaste vrijwilligers. U kunt hun werk en onze afbeeldingen zelf aanschouwen op www.beeldbankegmond.nl. Door gericht te zoeken, bijvoorbeeld op een straatnaam, monument of dorp, krijgt u de meest relevante foto's. Zoekt u zónder iets in te vullen, dan komen alle foto's voorbij. 144 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 42