HET DERREPER WOORDENBOEK Naar aanleiding van een verkregen legaat dat besteed moest worden aan de Egmondse cultuur, is een groep Egmonders, op initiatief van Vereniging Dorpsbelangen Egmond 'parel' aan Zee, ruim anderhalf jaar geleden begonnen het Derreper dialect op papier te zetten. In een speciaal hiervoor samengestelde werkgroep met o.a. Jannek Konijn, is geprobeerd zoveel mogelijk typisch Derreper uitdrukkingen en woorden te verzamelen. Om dit geheel samen te vatten in een leuk leesbaar woordenboek werd taalexpert drs. Stephan de Vos benaderd die zijn sporen op dit gebied ruimschoots verdiend heeft. Het eindresultaat mag dan ook een geslaagde poging genoemd worden om het unieke Derreper dialect voor het nageslacht te bewaren. Financieel gesteund door o.a. de Rabobank en de gemeente Bergen, is het definitieve manuscript uiteindelijk vormgegeven en gedrukt door uitgeverij Pirola. Stichting Historisch Egmond is door de initiatiefnemers gevraagd om als 'bewakers van het Derreper dialect' op te treden. Wij mogen de gedrukte oplage boeken opslaan en exclusief verkopen, waardoor de opbrengst van dit project wederom voor het behoud van de Egmondse cultuur kan worden ingezet. Deze samenwerking tussen 'de Parel' en Historisch Egmond is opnieuw een mooi voorbeeld hoe de verschillende dorpen samen aan de instandhouding van het Egmondse cultuurgoed werken. 'Het Derreper Woordenboek' is 25x18cm, telt ongeveer 300 pagina's en is voorzien van een mooie harde kaft die in kleur is uitgevoerd. Bovendien is het boek voorzien van een bonus-CD met amusante Derreper voordrachten, waardoor het ongetwijfeld een gewild hebbeding, souvenir en cadeau zal zijn. De verkoopprijs is, in gezamenlijk overleg, bepaald op 16,50 Uiteraard hopen alle betrokken partijen dat het Derreper Woordenboek massaal zijn weg naar de Egmondse boekenkasten zal vinden. Wij zullen het daarom, zodra het uitkomt, opnemen in onze webshop en zullen één of meerdere verkoopmiddagen organiseren in het HIC tegenover de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Hier kunnen dan ook de, voor de feestdagen aangekochte, cadeau-certificaten ingeleverd worden. Houd hiervoor de berichtgeving in de lokale kranten in de gaten of kijk op www. historischegmond.nl voor het laatste nieuws. De verwachting is dat het boek, in gelimiteerde oplage, half januari 2013 beschikbaar zal zijn.Q 139 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 37