Rob Leijen en Martijn Mulder laten in onderstaand artikel zien met hoe wei nig informatie je tegenwoordig een familiegeschiedenis kan reconstrueren. Rob Leijen en Martijn Mulder EEN VERLOREN GEWAANDE FAMILIEGESCHIEDENIS Inleiding In de maand mei van dit jaar werd Stichting Historisch Egmond benaderd door de heer Jan Sander van het Museum van Egmond met de vraag of wij iets over een Egmondse visser zouden kunnen uitzoeken. Het betrof hier een vraag van mevrouw Adriana Wozniak-van Kesteren uit Palm Beach, Florida in de Verenigde Staten. Haar kinderen en kleinkinderen wilden graag meer weten over haar voorouders in Nederland maar veel informatie had ze niet en dus richtte zij zich via het Museum van Egmond tot ons. De weinige informatie die zij ons wist te geven was dat haar moeder Marie Zwart heette en mogelijk op 18 januari 1915 of 1916 in Egmond aan Zee was geboren. Verder meende zij zich te herinneren dat haar moeder ooit vertelde dat haar vader (Adriana's grootvader) in 1918 op zee was verdronken. Namen van de grootouders had zij niet en documenten of papieren ontbraken geheel. Al met al bood dit dus weinig aanknopingspunten om een onderzoek te starten. Echter tegenwoordig bieden het internet en het online te raadplegen Regionaal Archief in Alkmaar goede mogelijkheden voor een dergelijk onderzoek. Binnen de Stichting Historisch Egmond doen Rob Leijen en Martijn Mulder geregeld onderzoek naar familiegeschiedenissen en aldus namen zij ook deze klus ter hand. Maria Zwart De vader van Marie Zwart zou uiteraard ook Zwart moeten hebben geheten en zo werd in het bevolkingsregister van de voormalige gemeente Egmond aan Zee gezocht naar een Marie, Maria, Maartje of Marijtje Zwart. De aldus gevonden vader zou twee jaar na haar geboorte overleden moeten zijn. Al snel werd een Maria Zwart, dochter van Willem Zwart en Wilhelmina de Groot gevonden. Zij werd geboren op 18 januari 1916 te Egmond aan Zee. Bij vader Willem Zwart staat de aantekening dat hij vermoedelijk op zee is verdronkenAndere mogelijke combinaties van Marie, Maria, Maartje of Marijtje Zwart met een in 1917 of 1918 131 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 29