Noten 1 Piet Hopman trouwde in 1935 met mijn tante Marie Apeldoorn uit Egmond-Binnen. Ze kregen 9 kinderen die bijna allemaal heel sportief waren. 2 Piet Dekker zat van 1946 tot 1973 in het bestuur van Achilles waarvan hij nu erelid is. Hij was o.a. penningmeester, hielp bij de lessen, was zes jaar gymleider en organiseerde uitvoeringen. Piet werd na de oorlog zes keer clubkampioen en in 1955, met het Alkmaarse keurkorps van G.V. de Halter als team, Nederlands kampioen. 3 Hotel Trompenberg van Pieter de Graaff stond op de plek waar nu Boekhandel Dekker en Dekker is. Samen met andere hotels en gebouwen aan het Westeinde werd dit in de oorlog door de Duitsers gesloopt (zie het artikel in Geestgronden van december 2007). 4 Korte tijd heeft Achilles van Hotel Welgelegen gebruik gemaakt. Dit hotel was in 1913 door Pieter de Graaff gebouwd en in de oorlog gesloopt. Op die plek is nu het parkeerterrein bij het strand (zie het artikel in Geestgronden van december 2007). 5 In 1935 was de heer Eyma 25 jaar burgemeester van de Egmonden. Hij kreeg een stenen bank aangeboden waaraan Achilles met f 10,- heeft bijgedragen. De bank, die vroeger hoger was, is bij de recente renovatie van het Eymaplein afgebroken en weer opnieuw opgebouwd. 6 Van 1905 tot 1934 was Egmond aangesloten op het landelijke spoorwegnet. Het treintje werd in de volksmond de 'stoomtram' ofwel het 'trammetje' genoemd (zie het artikel in Geestgronden van september 2009). 7 De Vergulde Valk (vroeger Vergulde Valck) is eeuwenlang een herberg en later een horecabedrijf en bioscoop geweest bij de ingang van Egmond aan Zee. Richard Aelbers (Spar) bouwde hier zijn nieuwe supermarkt zoveel mogelijk als het oude gebouw. Dit werd Super de Boer, en nu Cl000. 8 Koningin Wilhelmina was op 31 augustus jarig en meerdere keren heeft Achilles samengewerkt met het Comité Koninginnedag. Er is echter ook sprake van Claes de Graaff dag op 2 augustus. Informatie daarover is erg welkom. 9 Voetbalclub De Zeemeeuwen is opgericht rond 1923 en heeft bestaan tot eind jaren twintig. Men voetbalde tegenover de molen van Berkhout. 10 Ruitereren is waarschijnlijk afkomstig van het Franse woord retirer, dat terugtrekken betekent. 11 Het gymlokaal is in de jaren tachtig verbouwd tot appartementen aan het Agnesplein. 130 Geestgronden, 19 (2012), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 28