'complete bouw-, kantoor- en WONINGINRICHTING, AMSTERDAM Busch werd vermist en het pand aan de Overtoom was de laatste plek waar hij gezien was. Eén plus één is twee zou je denken, maar in die tijd kwam Muylwijk er mee weg door simpelweg te verklaren dat Busch hem verteld had naar Amerika te gaan. En omdat er geen lijk was gevonden, bleef de zaak jarenlang onopgelost het nieuws domineren. In de volgende jaren bleef Muylwijk financiële problemen houden en begin 1920 kon hij de hypotheek op het pand aan de Overtoom niet meer betalen en ging hij opnieuw failliet. De bank verkocht het grote pand aan een makelaar, Schopman die te doen had met Muylwijk en z'n gezin en hem daarom inhuurde als inwonend beheerder van het gebouw. Nadat Muylwijk geld van Schopman had verduisterd werd het gezin op straat gezet en verhuisden ze op 20 september 1920, vijfjaar na de spraakmakende moord, naar Egmond aan Zee om zich aldaar in een nieuw avontuur te storten. Wilhelmus Johannes Wisse In de maanden voorafgaande aan deze verhuizing, ontmoette Muylwijk in Amsterdam een zekere Wilhelmus Johannes Wisse. Deze Wisse woonde destijds in een zijstraat van de Overtoom, op een steenworp afstand van Muylwijk's pand. Hij was ingenieur en had carrière gemaakt met de ontwikkeling en aanleg van de eerste elektrische verlichting in de grote steden van de Randstad. Waarom deze twee mensen precies samen zijn gaan werken is niet bekend, echter het is een feit dat ze samen een groots Afb. 3 Krantenadvertentie voor het pand op Overtoom 21-23-25. 'M. Muylwijk, bouwkundigeis in de linkeronderhoek te lezen. Het pand staat er nog steeds en er zit tegenwoordig een duurzame supermarkt onder de appartementen OVERTOOM 21-23-25. 42 Geestgronden, 19 (2012), nr. 2/3 r

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 8