KORT NIEUWS Filmavond In april van dit jaar heeft Stichting Historisch Egmond van haar jaarlijkse donateursavond een filmavond gemaakt. De grote zaal van Het Wapen van Egmond-Binnen was helemaal vol en de filmavond was een groot succes. Reden genoeg om nog eens zo'n avond te organiseren. Jesse van Dijl laat eerst zien hoe het filmen allemaal begon aan het begin van de vorige eeuw en vervolgens wordt prachtig filmmateriaal vertoond van vóór en vlak na de oorlog. De films komen uit het Regionaal Archief Alkmaar, aangevuld met filmpjes van Stichting Historisch Egmond. De filmavond wordt gehouden op vrijdag 12 oktober 2012 in de grote zaal van de Prins Hendrik Stichting. Aanvang 20.00 uur, inloop 19.30 uur. De entree is gratis. Inloopdagen Historisch Informatie Centrum (HIC) In de maanden juli en augustus waren de deuren van het HIC geopend op donderdagavond (19.00 - 21.00) en zondagmiddag (14.00 - 17.00) voor belangstellenden van de Egmondse geschiedenis. Enthousiaste medewerkers van Historisch Egmond konden u vertellen over de geschiedenis, maar u kon ook zelf uw verhaal kwijt. U kon snuffelen in boeken en kijken naar oude films. In september zal het bestuur evalueren en kijken of we deze dagen voortzetten en eventueel uitbreiden. Woordenboek Derper dialect Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het manuscript van het Derper woordenboek. Dit boek wordt samengesteld door een aantal enthousiaste Derpers en deskundige op het gebied van kustdialecten, Stephan de Vos in samenwerking met Dorpsvereniging Egmond 'Parel' aan Zee en Stichting Historisch Egmond. De verwachting is dat het woordenboek begin november in de boekwinkels ligt. Alvast een leuk idee voor een cadeau voor Sinterklaas en Kerst. Vlag op reis Nu de vakanties ten einde lopen, druppelen de eerste foto's van de 'vlag op reis' binnen. Toch hopen we op nog veel meer foto's. Gaat u nog op vakantie, bezoekt u een evenement of gaat u er een dagje op uit. Neem de Egmondse vlag mee en maak een leuke, bijzondere of mooie foto. Er zijn mooie prijzen te winnen. Onder andere een rondvlucht boven Noord-Holland en Egmond natuurlijk.Q 104 Geestgronden, 19 (2012), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 70