te raken door de hele zaak. Een zoektocht door de online beschikbare krantenarchieven op het internet bracht het onderzoek echter in een stroomversnelling. Werkelijk duizenden krantenberichten waren aan de zaak Muylwijk gewijd en tijdens vele uren lezen ontvouwde de hele geschiedenis zich langzaam voor mijn ogen. Ongetwijfeld geholpen door de overeenkomst in initialen én het feit dat ik een zwager in Amsterdam heb wonen die (Van) Muylwijk heet, nam ik me voor de zaak tot de bodem uit te zoeken en dat is in de afgelopen jaren dan ook behoorlijk goed gelukt. Er is over de hele moordzaak inmiddels genoeg materiaal boven water om een boek mee vol te schrijven en dit zal dan ook ooit wel gebeuren, als ik er de tijd voor vind. Als inleiding voor de Egmondse connectie met deze Muylwijk, zal ik in het kort proberen uit te leggen wat er precies gebeurde in het begin van de vorige eeuw. Marcelis Muylwijk Marcelis Muylwijk werd in 1882 in Capelle aan de IJssel geboren en verkaste in het begin van de vorige eeuw naar Noord-Holland waar hij in 1911 in Oostzaan trouwde met Jannetje de Ridder. Ze gingen samen in Amsterdam wonen, waar al snel hun eerste twee kinderen werden geboren. Met geleend geld stortte Muylwijk zich als architect en bouwondernemer in allerlei projecten, wat resulteerde in zijn eerste faillissement in 1915. Door opnieuw geld te lenen krabbelde hij dat jaar weer langzaam op en hij begon een groot pand op de Overtoom te bouwen. Dit pand, Huize Vondel dat er overigens nog steeds staat, zou Muylwijk weinig geluk brengen. Afb. 1 Marcelis Muylwijk in 1910 Geestgronden, 19 (2012), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 6