mochten de werkzaamheden weer opgevat worden, op voorwaarde dat men zich aan de opgelegde regels van Gedeputeerde Staten zou houden. Uit onderzoek door het Kadaster is gebleken dat alle in de stukken genoemde percelen op het grondgebied van Egmond aan Zee, waarvoor dus in eerste instantie door het gemeentebestuur zoveel eisen werden gesteld, nooit overgeschreven zijn op naam van Muylwijk en/of Wisse. Met andere woorden: De koop ging kennelijk uiteindelijk niet door. De enige stukken grond die wél verkocht zijn aan Wisse behoorden tot het Hoever deel van het villapark-plan. Op 4 mei 1921 betaalde Wisse 38.000 gulden voor de Hoever helft van het 'Kop en Schotelduinen het gebied waar nu de camping is. In januari 1922 volgde uiteindelijk voor 17.000 gulden de rest van het Hoever deel tot aan de Herenweg4). Het blijft een raadsel waarom Muylwijk op 11 februari 1921 een brief stuurde aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarin hij namens Wisse toestemming vraagt de bestaande wegen Nachtegaalweg, Nachtegaalpad en Delverpad te mogen wijzigen5). Hij noemt Wisse in deze brief expliciet als eigenaar van een aantal percelen die hij zelfs kadastraal specificeert en waarvan er op dat moment geen één daadwerkelijk eigendom is van Wisse. Maar misschien is dit ook wel typerend voor de handelswijze van Marcelis Muylwijk, die overal waar hij actief was een spoor van ellende achter zich liet. Afb. 5 Brief van Muylwijk aan de burgemeester van Egmond aan den Hoef, d.d. 11 februari 1921 46 Geestgronden, 19 (2012), nr. 2/3 M.Muylwyk, Arclitect, Villa Park te Egmond. Amsterdam, 11 Februari,1921 Den WelEd.Gestr. Heer Mr. van Sonsbeeck, Burgemeester van Egmond aan den Hoef. WelEd.Gestr. Heer, By deze bevestig ik ons onderhoud van Woensdag 9 Februari, 3.1., dat ik in geen geval de wegen bekend als het Nachtegaal-pad, Nachtegaal-weg en Delvers-pad verder zal weg wer ken als tot op heden is geschied alvorens my daartoe vergunning is verleend van Gedeputeerde Staten NoorHolland. Ingesloten ontvangt OKd. een afschrift van myn aan vrage die ik heden zelf in Haarlem zal bezorgen. Ook zal ik UEd. een situatie teekening verstrekken van het nieuwe wegenplan. Hoogachtend

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 12