KORT NIEUWS 14 april 2012: Onthulling borstbeeld schilder George Hitchcock Samen met initiatiefnemer Dr. Peter van den Berg, bekend van zijn boeken over de Egmondse School, heeft Historisch Egmond een borstbeeld laten maken van de Amerikaanse schilder George Hitchcock, stichter van de Art Summer School. Dit borstbeeld, gemaakt door kunstenares Anna de Greeff, zal binnenkort geplaatst worden in het historische Slotkwartier op de plek waar Hitchcock in 1877 zijn schilderij 'Flower Girl in Holland' schilderde. Het zal op 14 april in besloten kring onthuld worden door de Amerikaanse Consul, de heer Stuart Wilson, in het bijzijn van het College van Burgemeester en Wethouders en andere genodigden. Het project wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Bergen en het Rabobank Coöperatiefonds. 9 juni 2012: Slotfestijn Wat gaat er gebeuren? Tijdens het weekend van het Hoeverdorpsfeest, vindt op zaterdag het Slotfestijn plaats in het historische Slotkwartier te Egmond aan den Hoef. In het verlengde van de kunstmarkt, laten ongeveer 100 vrijwilligers uit de drie Egmonden onder leiding van theatermaker Wim van Bokhorst een dag uit het jaar 1204 herleven. Op en om de fundamenten van het Slot op den Hoef brengt Historisch Egmond u terug naar de tijd van Kwade Wouter. Wat kunt u verwachten? Al wandelend over de kunstmarkt aan de Slotweg komt u al her en der een middeleeuwer tegen. U hoort middeleeuwse muziek en de geur van een varken aan het spit komt u tegemoet. Bij de restanten van het Slot aangekomen hoort u het gekibbel van ruige Derper vissers. Ze hebben net een bootje gepikt en vragen zich af of de tiende vis nou hier of bij de abdij gebracht moet worden. Op het rondeel van het slot ziet u een treurende vrouwe van Egmond met haar gevolg. Maar waar is haar man, Kwade Wouter, het hoofd van de vrije Kennemers? Leden van toneelgroep de Spiegel, de carnavalsvereniging en groep 6 van de Boswaidschool en vele andere enthousiaste vrijwilligers zullen hun best doen om de middeleeuwen zo getrouw mogelijk voor u neer te zetten. 35 Geestgronden, 19 (2012), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 37