Deze vraag laat zich wat makkelijker beantwoorden. We kennen in de Egmonden eigenlijk maar één straatweg en dat is, wat we tegenwoordig kennen als, de Egmonderstraatweg. Met dit gegeven als uitgangspunt, reizen we in gedachten van Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee om te kijken of we nog iets kunnen herkennen van de ansichtkaart. Het duinlandschap zoals afgebeeld zullen we niet direct terugvinden, hoewel het er zeker nog is. Het enige aanknopingspunt op de afbeelding is het kleine huisje met de deels ommuurde tuin op de achtergrond. Het huisje lijkt wat klein om in te wonen, helemaal ten opzichte van de tuin. Is het huisje dan wel een huisje en is de tuin dan wel een tuin? Afb. 28 Bezoek van Prins Hendrik aan de Prins Hendrik Stichting Als we Egmond aan den Hoef uit zijn, voorbij de blauwe paal gaan en bij de huidige stoplichten de Voorstraat in rijden (ik zeg nog altijd 'bij de speeltuin rechtdoor'), dan is het mogelijk om dit kleine huisje nog te zien. Het is namelijk het schuurtje van het kerkhof. En met die wetenschap vallen langzaam de puzzelstukjes op zijn plek. De ommuurde tuin is dan dus het kerkhof! De duinen die zo mooi om het kerkhof heen liggen zijn inmiddels bebost en het kerkhof zelf is inmiddels vergroot. Tevens valt op dat op de foto het vissersmonument er nog niet staat en ook het tolhuis nog gebouwd moet worden. Het smalle zandpad dat door het rijtuig op de foto net gepasseerd is, is tegenwoordig de Watertorenweg. Geestgronden, 19 (2012), nr. 1 32

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 34