Heden overleed de WelEd. Geb. Heer C. A. GILDEMEESTER. E. N. C. HASSELMAN Huize „Wimmenum", Egmond a. d. Hoef, 12 Febr. 1930. Afb. 8 Overlijdensbericht van P.A. Gildemeester door mej. Hasselman Mejuffrouw Hasselman overleed op 82-jarige leeftijd op 12 december 1937. In Egmond stond zij bekend als barmhartig voor de armen. Velen kregen van haar een extraatje en ook de liefdadigheid klopte nooit tevergeefs bij haar aan. Geen bedelaar, onder wie vele vaste klanten uit Egmond aan Zee, vertrok zonder gave en wanneer zij soms door ziekte enkele weken wegbleven, kreeg huisknecht Strooker opdracht om hen een gave thuis in de eigen woning te bezorgen. Jaarlijks op 11 november met St. Maarten kwamen er wel 200 kinderen aan de deur die ieder een dubbeltje van haar kregen. Na het overlijden van mejuffrouw Hasselman besloten de erfgenamen de inboedel door het Haagse Venduhuis te laten veilen en gaven de transporteurs van het Venduhuis opdracht de inboedel daarheen over te brengen. Nadat drie vrachtwagens met huisraad waren vertrokken liep de oudste knecht nog een laatste ronde door het huis. In een muurkast ontdekte hij een oude kous gevuld met bankbiljetten van fl. 500,- en fl. 1.000,-Het totale bedrag van de vondst bedroeg meer dan fl. 50.000. (dat is nu vergelijkbaar met een bedrag van zeker 500.000) Het is deze vondst waarop Peter van den Berg (zie aanhef) doelde. De erfgenamen en autoriteiten werden van de vondst in kennis gesteld en de notaris ontfermde zich over het enorme bedrag. Er werd bij vermeld dat de vondst onderwerp zou zijn van verder onderzoek omdat er een vermoeden bestond dat de belastingdienst niet geheel op de hoogte was van deze aanzienlijke som geld. 12 Geestgronden, 19 (2012), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2012 | | pagina 14