KORT NIEUWS Slotfestijn Korte scènes van "Het Slot op den Hoef' op de slotfundamenten en zo publiek en deelnemers op speelse wijze warm laten lopen voor de Egmondse geschiedenis. Dat is de bedoeling van het Slotfestijn op zaterdagmiddag 9 juni 2012 tegelijk met de Hoever Kunstmarkt. Geïnspireerd op het boek van Kieviet, dat speelt begin 1200, de tijd van Kwade Wouter en gravin Ada van Holland. Ook de gewone Derper, Hoever, Egmond-Binder en andere typische kustbewoners spelen hun rollenspel. Bij het Overslot komt een kleine historische markt met ambachtelijk werk van o.a. de pottenbakker en kaarsenmaker van de abdij, eten, drinken, muziek en informatie. Ook de kinderen kunnen volop meedoen met het Slotfestijn. Het Slotfestijn is een initiatief van Carla Kager en Martijn Mulder samen met Stichting Historisch Egmond, Stichting Hoeverdorpsfeest, toneelvereniging Spiegel, Dorpsraad Egmond aan den Hoef, tientallen vrijwilligers en enkele sponsors zoals de gemeente Bergen. Samenwerking met Egmondse organisaties wordt nadrukkelijk gezocht. Theatermaker Wim van Bokhorst is aangetrokken als artistiek leider en de repetities zijn in het HIC, waar ook aan kleding gewerkt gaat worden. Bel voor aanvragen Historische markt Ron van der Does 0725062666 of voor opgave deelnemers/vrijwilligers Carla Kager 0725065692. Effen wollen en linnen stoffen - of wat daar op lijkt - en leren riemen zijn welkom bij Marja Kareis, tel. 0725062487. Zie ook www.historischegmond.nLQ 147 Geestgronden, 18 (2011), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 51