OPROEPEN In de vorige editie van Geestgronden stonden een aantal oproepen om informatie over foto's en de heer Cor Melker. Hieronder een samenvatting van de diverse reacties. Cor Melker De oproep van Erik Baart om informatie over Cor Melker leverde slechts één reactie op. Tot veel nieuwe inzichten heeft dit helaas niet geleid. Egmond-Binnen Diverse lezers reageerden op de foto van het huis naast het bollenveld. Het, nog altijd bestaande, huis staat aan de Visweg nr. 39 en wordt bewoond door Co Nijman. Het huisje rechts werd bewoond door Klaas Liefting, zoon van Steven Liefting. Het bollenland waarop de kinderen lopen was ook van Klaas Liefting die daar bollen teelde voor de fa. Schuijt. De kinderen zijn van de familie Swart die aan de Visweg een boerderij hadden. We hebben diverse namen (o.a. Sjaan en Willem) doorgekregen maar niet met volle zekerheid kunnen vaststellen wie het nu precies waren. Zandweg Het huisje op de foto is geïdentificeerd als het huisje van Jaap Wittebrood dat aan de zuidzijde van de Zandweg was gelegen (vroeger 't Zwarte Weggetje genoemd). Het huisje is in de loop der tijd gesloopt. De op de foto afgebeelde persoon is helaas niet herkend. Nieuwe oproep - onderduikers Tweede Wereldoorlog De heer Jonas Krikhaar is op zoek naar het onderduikadres van zijn grootmoeder Johanna Maria (Jaenni) Fredriks en haar zus. Beide zusters kwamen uit Amsterdam en waren in de hongerwinter ('44-'45) ondergedoken op verschillende locaties ergens in de buurt van Rinnegom en Egmond-Binnen. Wie kan zich deze onderduikers (of waren het voedselhaalsters) herinneren en op welke adressen zouden de zussen Fredriks hebben verbleven? Alle informatie is welkom via info@historischegmond.nl 146 Geestgronden, 18 (2011), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 50