REACHES In deze rubriek geven we de reacties weer van lezers op artikelen die in de voorgaande uitgave van Geestgronden hebben gestaan. De Heldersche wijk van Egmond-Binnen, Geestgronden nr 2/3, augustus 2011 Jan Sentveld uit Hillegom schreef de volgende reactie. Vanaf 2007 krijg ik Geestgronden aangereikt van mevrouw De Lange uit Haarlem en ik lees het altijd met grote belangstellingIk ben geboren Eggebinder, van 1944 en in 1973 heb ik de gemeente verlaten. Het artikel over de Peperstraat trof mij bijzonder, temeer daar ik een van de eerste bewoners was, die deze woningen hebben bewoond, samen met mijn ouders Frans Sentveld en Rie van de Reep. De foto van de Peperstraat met de jonge kastanjebomen herkende ik meteen, ik heb die situatie helemaal meegemaakt en ik heb de boompjes aardig zien groeien, ook na mijn verhuizing. De achtergrond bij de bouwplannen van deze woningen was mij onbekend. Ik ben nieuwsgierig in hoeverre mijn grootvader, Frits van de Reep, bij de plannen betrokken is geweest. Hij was in die tijd wethouder van de gemeente Egmond-Binnen en ik heb heel vaak met hem gesproken over zijn raadswerk. In 1970 ben ik zelf raadslid geweest. Grootvader zou veel hebben gedaan voor de woningbouw van de arbeiders, hij was zelf voorzitter van de KAB, de Katholieke Arbeidersbeweging en ook die functie heb ik vervuld vanaf 1967 tot 1973. U schrijft op het einde dat de woningen na de bevrijding eigendom zijn geworden van de woningbouwvereniging en al snel werden bewoond door allerlei Nederlandse gezinnen, die te lijden hadden onder de woningnood. Nu weet ik precies wie daar vanaf het eerste begin hebben gewoond en ze voldoen allemaal aan die classificatie maar desondanks waren het allemaal inwoners van Egmond-Binnen. Ik zal u de namen geven: Vanaf de Vennewatersweg naar het centrum toe aan de rechterzijde: de eerste eengezinswoning werd bewoond door Jan Zwart kan ook Swart zijn, weet ik niet zekerDaarna kwamen Gert Boendermaker, Cees Apeldoorn, Frans Sentveld, Rinus van de Reep, Gerard Kramer en Jan Baart. Aan de andere zijde, eveneens vanaf de Vennewatersweg woonden: Tinus Hof, Willem Dekker, Cees Verhoogt en Ab Zentveld. Geestgronden, 18 (2011), nr. 4 141

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 45