1932, staat er in de krant van Heerhugowaard, de woonplaats van het slachtoffer, bij de zaken die spelen bij de gemeenteraad, het volgende artikel: 'Van Mej. Tesselaar - van der Heijden is een verzoekschrift om hulp ingekomen, daar haar man bij het zweefvlieg kamp in Egmond een ongeluk is overkomen en zij in behoeftige omstandigheden verkeert. Voorzitter, die ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld, licht deze zaak nader toe en zegt dat het moeilijk is de menschen bij dit vliegen weg te krijgen. De zaak is bij de verzekering aanhangig gemaakt; betreffende getuigen zijn gehoord op last van den heer Officier van Justitie. Door het St. Elisabethgesticht is gevraagd of de gemeente alvast de garantie der verpleegkosten op zich wil nemen. Voorzitter is echter van meening, dat een uitspraak zal volgen en daarin de schuldige zal worden aangewezen, zoodat het ziekenhuis in ieder geval uitbetaling zal krijgen. Verder kan de gemeente niet gaan. De heer Quant, die gister nog den heer Tesselaar heeft gesproken, zegt dat deze zich op de waarschuwing verwijderd heeft en alle schuld ontkent, alleen is het vliegtuig een anderen kant opgegaan dan menschelijkerwijze verwacht kon worden.' Kortom, een treurig verhaal alles bij elkaar. De heer Tesselaar is nog steeds in het ziekenhuis en er is geen geld om dit te bekostigen. En ook de eventuele verzekering is nog niet rond. En dat met acht kinderen! Helaas is er verder niets meer terug gevonden in de kranten, hoe het nu echt is afgelopen. Dus dat blijft gissen. Wel is er zo'n 4 jaar later nog een krantenartikel teruggevonden dat staat tussen zaken die voorkwamen bij het Kantongerecht te Alkmaar. Opnieuw speelt de heer Tesselaar een hoofdrol. En opnieuw komt het ongeluk ter sprake. Op 18 mei 1936 valt te lezen onder het licht schertsende kopje: Die goede oude kennissen tochhet volgende Afb. 21 Uitsnede uit een pagina van de Alkmaarsehe Courant van 18 mei 1936 O u d o r p. DIE GOEDE OUDE KENISSEN TOCH. Moet er iemand wegens openbared ronkenschap terecht staan, 't zijn altijd oude bekenden of fami lie uit Indië, die toevallig waren komen opdagen, om dat weerzien prettig te vieren. Theodoras Tesselaar. zonder beroep te Heerhugo waard, bekend vanwege zijn ongeluk eenige jaren terug opgeloopen bij 't zweefvliegen te Egmond aan Zee, waarover nog steeds een civiel proces wordt gevoerd, maakte hierop ook al geen uitzondering, want ook hij was ouwe kennissen uit Amsterdam tegengekomen en die hadden hem slechts op een paar glaasjes getracteerd. Doch veldwachter Visser, die toevallig aanwezig was, vermoedde dat verd. de uitkeering van 't zvveefvliegongeluk had ontvangen en verklaarde voorts dat de man overigens nooit onbekwaam is. Eisch f6 of 6 dagen. Uitspraak con form. Geestgronden, 18 (2011), nr. 4 139

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 43