althans in de onmiddellijke omgeving daarvan experimenten als het zweefvliegen, niet worden toegestaan. Het moge waar zijn, dat ongelukken voorkomen kunnen worden wanneer het publiek zich houdt aan de waarschuwingen, doch ten eerste vinden wij het vrij kostbaar wanneer de politie ten behoeve van op vliegen beluste jongelui daarvoor steeds dienst moeten doen; ten tweede staat wel vast dat het Hollandsche publiek de vrijheid op het strand bijzonder op prijs stelt en zich niet steeds aan de aanwijzingen stoort en ten derde leert de ervaring van inzendster, dat die waarschuwingen niet altijd tijdig gegeven worden. Een waarschuwing mist elke beteekenis wanneer, als men die ontvangt, de tijd ontbreekt om zich te bergen. Wij hopen dan ook, dat de raad van Egmond aan Zee in het belang van de badplaats, ondanks de door de regeering verleende toestemming zal besluiten het zweefvliegen aan het strand bij verordening te verbieden. Wij brachten heden in het St. Elisabethziekenhuis een bezoek aan het slachtoffer, den heer Tesselaar, vader van acht kinderen, wiens gezin thans elk inkomen mist. De man is er ernstig aan toe en het staat wel vast, dat hij ten gevolge van het gebeurde zijn geheele leven invalide zal blijven. Op onze vraag of hij gewaarschuwd was, antwoordde de man moeizaam bevestigend. Toen wij hierop lieten volgen: Dus is 't uw eigen schuld antwoordde hij: "neen, waarachtig nierIn de tien gevallen was 't met anderen negen maal zoo gegaan als met mij. Toen ik stond te kijken stond de auto stil en een heer zeide tegen mij "past u op, want men weet nooit hoe het ding neerkomt Ik heb daarop geantwoord: "goed mijnheeren begaf mij toen in de richting van den duinvoet. Het ding ging daarop onmiddellijk omhoog, vloog in mijn richting en er was voor mij geen ontkomen meer aan. Ook de piloot had dit wel in de gaten. Op grond van deze verklaring zijn wij van oordeel, dat het in dit geval niet aangaat alle verantwoordelijkheid op dezen man en zijn gezin af te schuiven. Wij vertrouwen er op dat de justitie een ernstig onderzoek zal instellen. De man, die nog slechts met moeite kon spreken, maakte op ons den indruk de volle waarheid te spreken.' Deze tekst laat niets aan duidelijkheid over. Volgens de redactie is het strand er voor iedereen en is het niet de juiste plaats voor zaken die we heden ten dagen extreme sports' noemen. In datzelfde jaar zou het zweefVliegkamp ook ophouden te bestaan op het strand van Egmond aan Zee, maar of dat door deze incidenten kwam is nog niet aangetoond. Maar hoe aardig het ook is om te lezen, er is wel sprake van een ernstig ongeluk. Hoe is het afgelopen met de heer Tesselaar? Al na een week, op 3 september 13 8 Geestgronden, 18 (2011nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 42