ook verzocht met hun oefeningen de noodige voorzichtigheid te betrachten. Over het algemeen is zijn ervaring, dat steeds behoorlijk gewaarschuwd wordt, doch dat het publiek zich niet aan de aanwijzingen stoort. Het terrein voor het zweefvliegen bevindt zich een 1200 meter te Noorden van den hoofdingang. Het vrije bad begint in Noordelijke richting 800 meter na den hoofdingang en ten Zuiden na 200 meter. Voorheen begaven alle gasten zich dan ook voor het vrije bad naar het Zuidelijk gedeelte. Tengevolge van de belangstelling in het zweefvliegen heeft het vrije bad zich thans naar de Noordzijde verplaatst. Boven dien was dit jaar te Egmond aan Zee aan het strand drukker dan ooit te voren en aan gezien er tusschen Egmond en Bergen aan Zee meer verkeer is dan tusschen Egmond en Castricum, overweegt de burgemeester, op grond van het gebeurde, om volgend jaar het zweefvliegen naar het Zuidelijk gedeelte te verplaatsen. In het algemeen oordeelt men het zweefvliegen in Egmond aan Zee niet gevaarlijk en vooral niet wanneer het vliegtuig door de jongelui wordt opgetrokken, hoewel het de vorige week ook is voorgekomen, dat een der gasten, die daarbij behulpzaam waren, door het breken van den kabel 'n ernstige beenwonde bekwam. Het optrekken met behulp van een auto, waarbij snelheden van 60 km/h worden ontwikkeld, achten velen niet zonder gevaar. Wanneer dit plaatsheeft, wordt dit in het dorp bekend gemaakt, al kan men daardoor niet bereiken dat allen die op het strand aanwezig zijn daardoor op de hoogte zijn. Dit geldt vooral voor hen die langs het strand komen wandelen. Het is een feit, dat men tevoren niet kan bepalen, waar het vliegtuig, dat steeds bemand is met een leerling zonder ervaren piloot, zal dalen. Het vliegtuig heeft een gewicht van 300 pond buiten den passagier, zoodat er inderdaad ongelukken kunnen ontstaan. Er zijn dan ook gasten die zich de vraag stellen waarom er nergens in het land een plaats mag zijn, waar men vrij is van de kans op mechanische gevaren. Het vorig jaar werd te Bergen aan Zee een kind ernstig verwond door een langs de badkoetsen jakkerende motorrijder. De raad van Bergen vond hierin aanleiding om het rijden met motorrijtuigen en motorrijwielen langs het strand bij vordering te verbieden. Wij juichten dit toe, omdat het zeer gewenscht is, dat het strand de plaats blijft waar men veilig is tegen dergelijke gevaren. Steeds wordt het aantal menschen dat aan het Noordzeestrand versterking zoekt voor het lichaam, door inwerking van zon en lucht en verfrissching door het water, grooter en wij zijn overtuigd, dat dit heilzaam is voor geheel ons volk. Wij zien dan ook dentijd komen, dat het geheele strand vanaf IJmuiden tot de Hondschbossche zeewering voor dit doel zal worden gebruikt. In het belang van de badgasten achten wij het echter wenschelijk, dat Geestgronden, 18 (2011), nr. 4 137

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 41