die niet meer weg te denken is in Egmond. In de jaarlijkse Fancy Fair heeft de vereniging een zeer groot aandeel en als er in de kerk te klussen valt, wordt er niet vergeefs een beroep op hen gedaan. Al met al een springlevende vereniging met een grote inzet voor kerk en samenleving. De damesvereniging Naomi werd op 31 mei 1960 opgericht. De jonge vrouwen voelden zich niet meer thuis bij de jeugd van V. V. en B. en omdat er geen plaats was bij de toen bestaande vrouwenverenigingen, besloten zij een nieuwe vereniging op te richten. De dames van Naomi komen wekelijks bij elkaar in het Verenigingsgebouw. Vooral voor de gezelligheid. Daarnaast zetten de leden zich enorm in voor de kerk, door de verkoop van tweedehands boeken tijdens de Egmondse braderie, die in de zomermaanden op de woensdagen wordt gehouden. Daarmee hebben ze al heel wat kunnen aanschaffen voor de kerk. Ook zijn ze altijd aanwezig op de jaarlijkse Fancy Fair met een loterij en tegenwoordig met zelfgemaakte producten. De damesvereniging Agnes '86 is opgericht in 1986, bij het 100 jarig jubileum van het kerkgebouw. Zij is opvolgster van de oudste vereniging in de parochie, die ook de naam Agnes droeg. In 2011 vierde de damesvereniging haar 25 jarig bestaan, met een jubileumavond op zaterdag 15 januari 2011. Kerkelijk werd dit jubileum herdacht op zondag 23 januari 2011. De leden komen eenmaal per maand bijeen, gedurende september tot en met mei. In de maand januari is altijd de jaarvergadering, de andere avonden worden op diverse wijze ingevuld, met als hoogtepunt de traditionele adventsbroodmaaltijd in december. De dames schenken de koffie tijdens het maandelijkse koffiedrinken na de kerkdienst op de eerste zondag van de maand in het Verenigingsgebouw Egmond. Met Palmpasen brengen zij een paasgroet en palmtakken rond bij de parochianen boven de 70 jaar. Ook brengen zij rond de Kerst, een kerstgroet aan de zieken en oudere parochianen. Incidenteel zetten zij zich in bij speciale kerkelijke aangelegenheden in het Verenigingsgebouw Egmond en zij hebben elk jaar een loterij op de Fancy Fair. Toekomst Het onderhoud van het kerkgebouw moet door een steeds kleiner aantal mensen worden opgebracht. Dat is niet meer te doen. De hoop wordt uitgesproken dat het kerkbezoek weer zal toenemen, niet alleen voor rouw en trouw. Dan zijn de kerken dikwijls overvol. Maar stel dat dit niet meer kan. 115 Geestgronden, 18 (2011), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 19