is er de grote carnavalsavond in het Verenigingsgebouw, voorafgaande aan Aswoensdag. (In Egmond aan Zee is sinds mensenheugenis Vastenavond -carnavalsavond- gevierd, er is zelfs een eigen vastenavondlied). De dag daarna is er carnaval voor de kinderen en kleinkinderen van de leden. In de zomer is er een activiteit gevolgd door een barbecue. Ook tijdens het Oud- Katholiek volleybaltoernooi op 2e Paasdag speelt er een team mee onder de naam Vroom Vrij en Blij. Vastenavondlied: Vrouw t is in de vaste oh man en oh en we komen niet thuis voor vanavond zes maal hier en zo Hier woont een rijk man die ons wat geven kan zalig zal hij sterreve in de hemel zal ie erreve God zal hem lonen met honderdduizend kronen met honderdduizend rokkies an en dan gaan we naar de rommelpotter ij Rommelpotterij stukkie van me zij stukkie van me broek dat je de koekoek horen moet moeder zet m 'n kinnebakkie klaar want m'n vrijer zal vanavond komen Hier een stoel en daar een stoel op elke stoel een kussen Moeder zet mijn kinnebakkie klaar want mijn vrijer zal vanavond komen Op 21 januari 1948 werd de O.K.-Mannenvereniging Sint Jan opgericht. De naam St. Jan werd gekozen omdat Johannes de Doper, wiens feest op 24 juni valt, voor zijn overtuiging uitkwam, al moest hij zijn leven er voor geven. De naam moest een aansporing zijn, voor het oud-katholiek geloof op de bres te staan. De vereniging zou zeer levensvatbaar blijken te zijn. Er zijn en worden tal van activiteiten ondernomen. Elke donderdagavond is er een bijeenkomst of een kaartavond en ongeveer eenmaal per zes weken is er een openbare avond met diverse onderwerpen. St. Jan heeft de Oud-Papiergroep opgericht, 114 Geestgronden, 18 (2011nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 18