Zuiderstraat overgeplaatst naar het huidige kerkgebouw. Vanwege de evacuatie van een gedeelte van Egmond aan Zee tijdens de Tweede Wereldoorlog werd het orgel gedurende deze periode in Alkmaar opgeslagen. Na de oorlog werd het orgel door de instrumentenmaker Sanders uit Utrecht omgebouwd. Het vernieuwde orgel werd op 25 mei 1951 in gebruik genomen in tegenwoordigheid van de toenmalige bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord, met orgelspel van de bekende musicus Alex de Jong. Het vertoonde helaas al meteen gebreken. Achteraf bleek dat Sanders o.a. ernstig heeft geworsteld met de windtoevoer. Na de ombouw was de oorspronkelijke winddruk met meer dan een derde verlaagd. Ook de sterk vertragende pneumatische tractuur tussen de mechanische windladen en de elektrische speeltafel heeft nooit naar behoren gefunctioneerd. Mede vanwege deze tekortkomingen werd het orgel in 1986 gerestaureerd. De ambachtelijke orgelmakerij Pels Van Leeuwen uit 's Hertogenbosch kweet zich uitstekend van haar taak en vernieuwde o.a. de windladen en de tractuur voor de toetsen. Ook werd de oude winddruk en de oorspronkelijke intonatie hersteld. De Altaarramen In het jaar 1911 vierde de parochie het zilveren jubileum van het kerkgebouw en waren voor het eerst de drie gebrandschilderde ramen achter het altaar te zien. Deze waren geschonken door pastoor Van Vlijmen, als feestgeschenk voor het jarige kerkgebouw. De ramen, vervaardigd in het atelier van Louis Struys in Brussel, werden aangebracht in het priesterkoor. Van links naar rechts worden afgebeeld: 'de Wonderbare Visvangst', 'Petrus wandelend op het meer' en 'Storm op het meer'. Thema's die betrekking hebben op de verbondenheid van Egmonders met de zee. Afb. 7 De altaarramen geschonken door pastoor Van Vlijmen Geestgronden, 18 (2011), nr. 4 107

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 11