ATTENTIE! Ie 2e 3é 4e 5e die nog altijd nostalgische motoren uit vervlogen tijden berijden. De plaatselijke politie was erop gebeten toeschouwers weg te sturen van in hun ogen gevaarlijke plaatsen. Dit ging niet altijd op een vriendelijke manier en er waren dan ook heel wat klachten van bezoekers en journalisten te horen. Waar velen naar de wedstrijden gingen kijken, probeerden anderen op de dag van de wedstrijd een zakcentje bij te verdienen. Zo beheerde Gerrit Zentveld van de Watertorenweg een fietsenstalling waar bezoekers voor een kwartje hun rijwiel de hele dag veilig konden achterlaten. Afb. 5 Strenge aanwijzingen voor het publiek in het programmaboekje van de eerste Egmondse motorterrein- wedstrijden 1948 De rijders en de motoren De wedstrijden werden gereden in diverse klassen; Junioren tot 125cc (10 ronden), Junioren boven 125cc (12 ronden), Senioren tot 125cc (12 ronden) en Senioren boven 125cc (15 ronden). Het aantal ronden per klasse varieerde in de loop der tijd wel eens, zo ook de indeling der klassen. Jaarlijkse schreven zich 60 tot 80 rijders in voor de wedstrijden. Onder hen de grote namen van 46 Geestgronden, 18 (2011nr. 2/3 Het publiek wordt met grote nadruk er op gewezen dat: de instructie van de politie, terreinbe wakers en bochtcommissarissen stipt moet worden opgevolgd. het zich.bevinden op het terrein, het z.g. Renners-kwartier, zonder speciale kaart (de uitgegeven kaarten, welke zicht baar moeten gedragen worden) tenge volge zal hebben, dat de betrokkene van het circuit ^al worden verwijderd. het zich moet bevinden achter even tuele afzettingsdraden. 7' zich niemand tijdens de wedstrijd op de baan bevindt, welke is afgezet met pijlen en vlaggen, dit levert niet alleen gevaar op voor U zelf, maar is zeer hinderlijk voor de deelnemers en kan hun de kans op de overwinning kosten. volgt de aanwijzingen van politie en officials stipt op. Op naleving van het bovenstaande zal streng worden gelet. DE REGELINGSCOMMISSIE.

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 8