opgenomen met burgemeester Niele van Egmond aan Zee die vertelde dat achter de speeltuin in Egmond aan Zee een stuk duin lag dat eigendom was van jonkheer Six uit Bloemendaal. De beheerder van dat privé stuk duingebied woonde in Egmond aan Zee. Na heel veel besprekingen kreeg men toestemming voor een wedstrijd en kon het eigenlijke organisatiewerk beginnen. Eerst werd een begroting gemaakt en daaruit bleek dat het eigenlijk niet mogelijk was omdat het geld ontbrak. Maar daar vond men ook een oplossing voor. Op een clubavond werd er onder de aanwezigen een garantiefonds gevormd om alles toch door te kunnen laten gaan. Bij verlies moest een bepaald percentage worden betaald; bij winst mocht alles in de clubkas. Het werd groots aangepakt: "We verleenden toestemming aan eenieder die met een kraampje op het terrein wilden komen staan om soep, vis, ijs of dranken te verkopen maar dan wel tegen een vergoeding die in de clubkas kwam. Ook werden er overal affiches opgehangen en werd er door de pers veel publiciteit aan dit evenement gegeven. De motorclub wilde er een groot feest van maken en vroeg het muziekkorps uit Egmond aan de Hoef om vanaf de vuurtoren in Egmond aan Zee met alle deelnemers achter zich aan naar het wedstrijdterrein te marcheren. Ook hieraan werd veel bekendheid gegeven en dat bleek een goede stunt te zijn, want hierdoor kwamen veel mensen toegestroomd naar het evenemententerrein. Wel hadden we deze keer de politie ingeschakeld om in de duinen te posten om mensen zonder kaartje tegen te houden. Onze clubleden liepen rond om zoveel mogelijk kaartjes aan het toegestroomde publiek te verkopen. Het werd een pracht dag voor iedereen; de wedstrijden waren erg spannend door de vele losse stukken duinzand. Na afloop werden er honderden nieuwe helmplantjes door onze leden gepoot en was iedereen tevreden over dit gebeuren. Dit gevoel nam nog toe toen op de eerste clubavond de penningmeester aangaf dat er een leuk overschot in de clubkas was beland aan dit evenement. Daarom besloten we om dit evenement ieder jaar te organiseren. Het jaar daarop werden er verbeteringen in de organisatie aangebracht waardoor het garantiefonds niet meer nodig was. Alleen waren de weergoden de organisatie nu echter niet gunstig gezind. Alles liep op rolletjes alleen liet de publieke belangstelling ditmaal veel te wensen over. Toch wilde men doorgaan met de organisatie van dit evenement. Maar men kreeg opnieuw problemen met instanties die tegen dit motorgebeuren waren met als argumenten teveel lawaai, schadelijk voor de wildstand, de helmaangroei en voor de duinen zelf. Uiteindelijk kregen we na driejaar geen toestemming meer ondanks al onze argumenten(Redactie: Hier dient te worden opgemerkt dat de Motorclub Alkmaar en Omstreken niet slechts drie jaar, maar gedurende zeven achtereenvolgende jaren, namelijk 44 Geestgronden, 18 (2011), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 6