binnenkomende, t'eiken reize een halven stuiver van het last naer de grootte van zyn schip betalen. Den 26 Juny 1621 hebben dezelve heeren Staten omtrent de betalinge van dit Vuurgelt, te voldoen op het binnenkomen aen de Commissarissen der Admiralityten, veranderinge gemaekt in zoo verre, als de onderstaende Lyste aantoont, te weten van ieder last voor De Oostindische Schepen, VIII stuivers Die van Aleppo, Cyprus, AlexandretteAlexandrye en daer omtrent, VI stuivers Die van Venetië, Livorno, Genua en ander plaetzen in Italië en uit de Straet, V stuivers Alle schepen, van Guinéa en uit de Westindiën komende, V stuivers Alle schepen, uit Spanje en Portugal komende, II stuivers Alle schepen uit Muskovië, Groenlant of daer omtrent geladen komende, II stuivers Alle andere schepen, van 't Westen komende, het zy uit Vrankryk, Engelant, Schotlant, Ierlant of van waer het zoude mogen zyn, I stuiver Alle schepen, uit 't Oosten, Denemarken, Noorwegen, Zweden en andere plaetzen in Oostlant komende, ¥2 stuiver Alle schepen met Zout alleen geladen zonder onderscheit van plaetzen, ¥2 stuiver Bij nader resolutie van gemelde Staten, genomen den 4 September 1623 en 1636 is goetgevonden dat het vuren voortaen met den eersten September zal begonnen en vervolgt werden tot den eersten April toe, wordende deeze Vuurbakens door die van Enkhuizen gestelt en door die van Amsterdam onderhouden volgens minnelyk verdragh, tusschen die twee steden gemaekt, waer by ook ieder zyn aandeel in 't Vuur-en Bake-geit is aengedeelt geworden. De kerk in Egmond Over de kerk in Egmond aan Zee, met als afsluiting een kort gedeelte over het rooms-katholieke verleden dat tijdens het schrijven van de tekst nog redelijk kort daarvoor had bestaan, kunnen we het volgende lezen. De gereformeerde kerk, wat later de hervormde zal worden, valt onder de classis van Alkmaar die op haar beurt weer valt onder de synode van Noord- Holland. Na de Reformatie zijn Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee een bepaalde tijd kerkelijk verenigd en vormen ze een kerkelijke eenheid. Dit komt naar voren in de lijst van predikanten die wordt vermeld: 76 Geestgronden, 18 (2011nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 38