geplant en gras worden gezaaid langs de straat. Op een foto van vlak na de oorlog die als ansichtkaart werd verkocht, is goed te zien dat de boompjes er pas net staan. Tegenwoordig staan ze er bijna allemaal nog, alleen vormen ze nu een prachtige kastanjelaan. De bomen die u vandaag de dag dus ziet, gaan al aardig richting de zeventig jaar. Daarnaast werden concrete plannen gemaakt voor een speelterrein. Helaas kon dit niet worden gefinancierd en het is daardoor ook nooit gebouwd. Afb. 17 Prentbriefkaart van de Peperstraat van vlak na de bevrijding. Gezien vanaf de kruising met de Venne waters weg. De bomen zijn hier nog boompjes Tot zover een schets van de plannen van de speciale woningbouw in Egmond-Binnen met als doel de oorlogsgetroffenen uit Den Helder op een menswaardige wijze op te vangen met mogelijkheden een nieuw leven te beginnen. Dit alles is netjes genoteerd en bewaard gebleven in de archieven. Maar hoe ging het in werkelijkheid verder? De huizen zijn gebouwd, en op zo'n manier dat ze er nu nog staan. En het straatje ziet er mooi uit, net als in de ontwerpen. Maar hebben er ook daadwerkelijk mensen uit Den Helder in gewoond? Hierover is in de geschreven bronnen niets teruggevonden. Hoewel, in een klein politieverslagje uit 1944 is sprake van een groepje kwajongens dat is aangehouden door de dorpsagent omdat zij stenen gooiden door de ruiten van nieuwe woningen aan de Peperstraat. Dit moeten wel de boven 60 Geestgronden, 18 (2011), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 22