VAN DE REDACTIE Als u, als lezer van Geestgronden, deze zomer op een leuk terrasje zit, hier in een van de Egmonden, of op een plek op de wereld waar de zon zich wat vaker laat zien, denk dan eens na over hoe uw dorp in de loop van de jaren veranderd is. Nog niet zo heel lang geleden hadden we nog gaslantaarns met iemand op een fiets die 's avonds door alle straten ging om te kijken of de lantaarns wel aan waren. De wijken die erbij zijn gebouwd. De enorme stromen toeristen die in jaren 60 op gang kwamen. Vroeger kon je nog helemaal alleen op het strand zijn. Maar dat lijkt alweer eeuwen geleden. Als je de namen van onze Egmondse dorpen 'Googiet' vind je, met een beetje speurwerk, prachtige oude tekeningen en interessante verhalen over de drie Egmonden. Denk dan eens, onder het genot van een lekker drankje, aan een leuk onderwerp dat u in een verhaal voor Geestgronden zou kunnen verwerken. Wij als redactie zijn daar heel blij mee en willen u graag helpen een interessant verhaal op te zetten. Onder het genot van uw drankje kunt u bovendien genieten van de verhalen die we in deze uitgave van Geestgronden hebben geplaatst en van de vele afbeeldingen. In het bijzonder van de kleurenafbeelding in het midden van het boekje. Hier kijkt u naar Oud en Nieuw Egmond en misschien kunt u zich dan voorstellen hoe de toeristen op het strand in de straatjes van het oude Egmond zitten, of in de kerk. Een plaat om goed naar te kijken. Verder vindt u in deze uitgave verhalen over motorraces in de duinen, een wijk voor vluchtelingen uit Den Helder aan de Peperstraat in Egmond- Binnen, over het Egmond aan Zee van voor 1729 en over een Rinnegommer landbouwer die ook reder was. Kortom genoeg om je tijdens een biertje mee bezig te kunnen houden. Wij wensen u een fantastische (na)zomer en wij hopen dat u zich laat inspireren door deze uitgave om zelf de pen ter hand te nemen.Q 40 Geestgronden, 18 (2011), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 2