dat het aantal bezoekers beperkt hield, in 1951 was het zo warm dat veel mensen hun verkoeling in de nabij gelegen Noordzee zochten. In de duinen was het gortdroog en warm. Het circuit bestond - hoe kan het ook anders in de duinen - uit heel los zand en nog eens zand hetgeen de verslaggevers deed schrijven dat het terrein in Egmond gelijk de Sahara was. In deze omstandigheden was het voor rijders en motoren bijzonder zwaar. Zo verloor Van der Kley zijn uitlaatpijp en brak de Assenaar Koops bij een valpartij zijn stuur. Deze laatste reed, met zijn rechterhand aan de stomp van het stuur door en klom van een 13e naar een 5e plaats om zowaar in de einduitslag nog als 4e te eindigen. Dit soort voorvallen illustreert toch wel hoe anders het er destijds aan toeging in vergelijk met de huidige tijd. De journalisten roemden nogmaals het werkelijk prachtige duinencircuit en noemden het één van de mooiste in Nederland. De grote winnaar bij de motorterreinwedstrijden is het publiek aldus de media destijds. In 1952 opent het verslag in het blad "Motor" met een klacht over de plaatselijke politie. De politiemannen waren bepaald onvriendelijk en stuurden op tal van plaatsen het publiek weg omdat het op die punten langs het parcours te gevaarlijk zou zijn. Volgens de journalist had de politie geen verstand van zaken want het was volgens hem op de bewuste punten totaal ongevaarlijk. In 1952 waren er vier races. Junioren en senioren waren nu ieder onderverdeeld in de klassen 125cc en boven 125cc. De wedstrijden gingen achtereenvolgens over 10 ronden (junioren 125cc en boven 125cc), 12 ronden (senioren 125 cc) en 15 ronden (senioren boven 125cc). Ook dat jaar zegevierden weer de bekende namen in de senioren boven 125cc klasse. Ie Frans Baudoin, 2e J. van Heukelom en 3e Hennie Rietman. Het jaar 1953 meldt een stijgende publieke belangstelling. Het nu jaarlijks terugkerende evenement is inmiddels uitgegroeid tot de officiële Noordhollandse kampioenschappen die ook meetelt voor het nationaal kampioenschap. Het circuit wordt beschreven als snel vanwege de weinige bochten maar ook zwaar gezien de vele hobbels en kuilen. Vanaf de duintoppen kon men ongeveer de helft van het circuit overzien en zo het verloop van de wedstrijden goed volgen. Ook de microfonist die het geheel van commentaar voorzag had zijn post bovenop een duintop ingericht. Het jaar 1954 brengt regen in het Oosten van het land waar straten en pleinen blank staan maar wonderbaarlijk genoeg straalde in Egmond aan Zee een heldere zomerzon. De terreinwedstrijden hadden dit jaar meer dan duizend 52 Geestgronden, 18 (2011), nr. 2/3

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 14