SPANNING EGMOND'S DUINEN Na het eerste succesvolle jaar 1948, werd in overleg met het VW-bestuur van Egmond aan Zee besloten om in 1949 wederom terreinraces in de duinen te laten plaatsvinden. De datum werd vastgesteld op zaterdag 16 juli 1949. Alle betrokken partijen; organisatie, rijders en publiek waren zeer enthousiast over het parcours. Dit gold zeker voor de toeschouwers die de rijders vanaf de flanken der duinen over vrijwel het gehele parcours goed en van nabij konden volgen. In 1949 verschenen o.a. de toenmalige cracks Hennie Rietman, Frans Boudoin en J. van Heukelom aan de start. Rietman viel uit met pech en Boudoin reed naar de overwinning in de klasse senioren boven 125cc. Helaas liet de publieke belangstelling het in 1949 wat afweten hetgeen mogelijk aan het slechte weer was te wijten. Afb. 9 Wedstrijdverslag in het blad Motor van juli 1952. Collectie Peter Rietman in In 1950 was het wederom slecht weer en voor de races had het hard geregend. Desondanks viel het aantal toeschouwers toch nog mee al had de perfecte organisatie beter verdiend. Was het in de voorgaande jaren het slechte weer 50 Geestgronden, 18 (2011), nr. 2/3 Hierbexm: de Groninger Spandauw, dié rondenlane de kop had als landspuiter; op de achtergrond de winnaar W. Brands. Rechts: het prachtige duel tussen Rietman en Baudoinwaarbij beiden om beurten de kop hadden. De prettige,wijze, waarop politiemannen tegenwoor dig bij motorwedstrijden assisteren, is bijna spreek woordelijk geworden en daarom is het jammer, dat enkele agenten Zondag in Egmond die goede reputatie ernstig hebben geschaad. Met geroep van„hé, wég jij, daroi" tegen toeschouwers, die op totaal ongevaar lijke plaatsen zaten, schaadt de politieman het aanzien van hun rorps, zowel door de duidelijke ondeskundig heid bij het beoordelen van een situatie als door het zeer onhebbelijke optreden. „M'n constructies luiden zo", beweerde een van hen, toen wij hem erop attent maakten en na zo'n dooddoener ben je gauw uitgepraat, hoewel je ervan overtuigd bent, dat er wel ergens een „constructie"-fout zal zitten. Maar gelukkig waren niet alle politiemannen zo en we troosten ons maar tnet de belofte van Jan Moejes, dat hij ervoor zal zorgen dat er het volgende jaar andere agenten komen! Van de vier races waren er drie voor het vrij talrijke publiek bijzonder interessant. Eén was minder aantrekkelijk voor de massa, die cr alleen maar naar kijkt of er twee renners 'n rondenlange waagd, reden als aan een touwtje over het circuit en lieten het publiek volop genieten. Spandauw had hierbij steeds de kop, althans op het gedeelte, waar wij stonden, maar het is best mogelijk, dat het gezelschap tussentijds eens van plaats verwisselde. Geen van hen zag overigens kans ook maar iets van de anderen weg te lopen en in de allerlaatste ronden zou pas motten blijken, wie in deze „vermoeidheidsslag" de sterkste zou zijn. W. Brands een broer van de nieuwe senior en eveneens gesneden uit het voede

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 12