VAN DE REDACTIE Deze uitgave is een jubileum uitgave, het is nl. het 50-ste nummer. Bij de voorbereiding van deze editie was dat aanleiding om eens te kijken wat de redactie in het eerst nummer in 1994 schreef. Er was in 1993 een voorbereidingsgroep voor het blad samengesteld, waarvan 3 personen de eerste redactie zouden gaan vormen. Ze schreven in het eerste redactionele stukje o.a.: 'De voorbereidingsgroep koos niet voor een vliegende start. Zij gaf de voorkeur aan een gedegen aanpak. De groep wilde de basis leggen voor een tijdschrift dat een lange reeks van jaren kan voortbestaan. Daarbij is van meet af aan de opzet geweest deze eerste aflevering qua stijl, vormgeving en inhoud representatief voor de volgende nummers te doen zijn'. Nu, 16 jaar later en 49 nummers verder, kunnen we zeggen dat dat goed gelukt is. Verder schreef de toenmalige redactie: 'De redactie van Geestgronden wil de relaties tussen Egmonds heden en verleden belichten om daarmee het inzicht in de huidige leefwereld te vergrotenHet leggen van verbanden tussen de historische gegevens en het heden kan in belangrijke mate bijdragen aan de herkenbaarheid en de toegankelijkheid van het gebodene. Geestgronden wil namelijk in de eerste plaats een blad voor, door en over Egmonders zijn'. Ook deze doelstelling staat nog volledig overeind. Je zou bijna zeggen: "Wat saai". Maar uit het toegenomen aantal donateurs mogen we concluderen dat de lezers Geestgronden alles behalve saai vinden. Dat stimuleert ons, als redactie, enorm om met veel enthousiasme elke uitgave weer samen te stellen. Wij hopen u ook dit jaar weer interessante en gedegen verhalen te kunnen bieden. Geniet extra van deze jubileumuitgave voor, door en over u als lezers.Q 2 Geestgronden, 18 (2011), nr. 1

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 4