KORT NIEUWS Tentoonstelling 'De Egmondse School' Bij Stichting Historisch Egmond is een tentoonstelling over de Amerikaanse schilderskolonie die tussen 1890 en 1905 in de Egmonden verbleef. Schil ders die wereldwijd naam maakten, zoals George Hitchcock, Gary Melchers en hun leerlingen, lieten zich inspireren door Egmondse taferelen en de Eg- monders zelf. Na de prachtige exposities in Kranenburg en het Singer Mu seum in Laren van schilderijen die overal ter wereld hangen, komt er nu een historisch overzicht in Egmond. Helaas is het onmogelijk om deze kostbare werken hier tentoon te stellen. Toch is Peter van den Berg er in geslaagd om een boeiend historisch overzicht te maken, compleet met reproducties van de schilderijen. Ook zijn er bijpassende oude afbeeldingen van Egmond uit de fotocollectie van Rob Leijen te zien. De tentoonstelling is in het Historisch Centrum, Slotweg 46, tegenover de Slotruïne en in Hoeve Overslot, t/m 26 juni elke zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Excursies 2011 Ook dit jaar heeft Stichting Historisch Egmond weer een tweetal excursies op het programma staan. Enkele jaren geleden was de excursie naar het Liobaklooster zo succesvol, dat wij destijds mensen moesten teleurstellen omdat deze volgeboekt was. Daarom dachten wij er goed aan te doen de excursie dit jaar te herhalen. Aarnoud Leijnse en Peter de Roode houden een rondleiding in de Protes tantse Kerk en de daarbij behorende begraafplaats. Voor verdere informatie verwijzen wij u naar de bijlage bij dit boekje.Q Geestgronden, 18 (2011), nr. 1 37

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 39