onrechte als Dorpsstraat aangeduid. Het vervolg langs de slotgracht, met de restanten van het slot, heette Hofdijk of Wagenweg naar Alkmaar. In deze oude benamingen herkennen we duidelijk de verwijzingen naar de heren van Egmont, het N.H. kerkje (Slotkapel), en het bij het kasteel horende Hof, de rond het kasteel gelegen landerijen. Het moge duidelijk zijn dat via de droge verhoogde route door de drassige weilanden van de Egmondermeer, de Hofdijk of Wagenweg, de karren en wagens naar de stad Alkmaar konden rijden. Deze route werd later de Hoeverweg en volgt nog grotendeels het oude tracé. In oude stukken komen we ook nog de naam Langestraat en Voorstraat tegen maar het lijkt erop dat deze namen niet officieel vastgelegd zijn. Afb. 18 Slotweg vanaf het westen Langs de Slotweg stonden en staan vele bijzondere en monumentale panden. In het ver verleden stond tot het jaar 1621 op de huidige plaats van café het Rode Hert, tapperij de Witte Swaen. Tussen 1621 en 1720 was op deze plaats een broodbakkerij gevestigd. Op Slotweg nr. 3, nu Pizza Pronto en snackbar 't Ruitertje bevond zich vanaf 1642 een bakkerij. Bijzonder is dat hier tot in de jaren '70 van de vorige eeuw nog de boerderij van bakker Schoorl stond. Op Slotweg 5 en 7 stond het Herenhuis Oudhoef, ooit het bezit van de families Van Vladeracken en Egmond van den Nijenburgh. Op nr. 9 heeft Isaac Le Maire gewoond en werd na 1822 1823 een pastorie voor Geestgronden, 18 (2011), nr. 1 25

Geestgronden - Egmonden | 2011 | | pagina 27