KORT NIEUWS Brug over de slotgracht Op 30 oktober 2010 opende wethouder Cees Roem de brug die de fundamenten van het slot op de Hoef verbindt met de Slotweg. Het was een feestelijke opening met een middeleeuws gekleed muziekgezelschap en zelfs de wethouder was qua kleding aangepast aan de middeleeuwen. De brug ligt recht tegenover de ingang van het Historisch Centrum in Egmond aan den Hoef. Zo heeft de brug ook nog een symbolische betekenis. Het is een ideale mogelijkheid om in de toekomst (historische) evenementen te organiseren. Boek 'Om de Noord' Op 12 november 2010 werd het eerste exemplaar van het boek 'Om de noord' van Gerjan Zwaan uitgereikt aan Gijsbert Six van Wimmenum en aan de Stichting Historisch Egmond. Het boek behandelt de geschiedenis van de duinlandjes met daarin afgebeeld de 300 pachters van de landjes. Dit ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de duinlandjesvereniging 'De Noord'Het boek vond gretig aftrek en was in tijd van drie weken uitverkocht. Of er een herdruk komt is nog niet duidelijk. Schenkingen Van dhr. S. Swart uit Egmond-Binnen kregen we een lot uit een loterij in 1934 t.b.v. het crisis-comité. Dhr. A.Th. van der Zeijden uit Vianen schonk ons 15 tweedehands boeken over Egmond en van mevr. Mulder-Ruiter uit Egmond aan den Hoef ontvingen we een oude legpuzzel met de bekende afbeelding van de Slotweg van Cornelis Jetses. Wij danken de gulle gevers hartelijk. Mocht u in bezit zijn van oud documentatiemateriaal dat betrekking heeft op de Egmonden, dan vullen wij daarmee graag ons archief aan.Q 147 Geestgronden, 17 (2010), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 43