Pas na het plaatsten van een oproep om informatie op internet werden meer bijzonderheden bekend rondom F/O Hamilton en werd contact gemaakt met zijn enige dochter, Jean Patricia Holliday-Hamilton. Douglas was enig zoon van Henry Claude Hamilton en Ellen Hamilton. Hij studeerde werktuigbouwkunde op de Universiteit van Cambridge voordat hij zich aanmeldde bij de Royal Air Force. Douglas Hamilton en Elizabeth 'Betty' Helen Bates waren nog niet getrouwd toen ze hun eerste kind kregen. Jean Patricia werd in augustus 193 8 geboren en heeft haar vader nooit gekend. Douglas Hamilton was ten tijde van haar geboorte 4 weken op een speciale training. Na terugkomst werd hij naar vliegveld Honington overgeplaatst en volgden Betty en Jean. Zij verbleven in of vlakbij Bury St. Edmunds. Jean was net 7 weken oud toen ze op de avond van 5 oktober 1938 maar niet in slaap wilde vallen. Douglas Hamilton heeft haar nog rondgereden in de auto voordat hij vertrok voor de nachtelijke training. Van de vermissing werd Betty Hamilton de volgende dag op de hoogte gebracht tijdens een bezoek van een delegatie van Honington. Henry Hamilton kwam het verlies van zijn zoon nooit helemaal te boven en stierf in de laat jaren '40 aan kanker. Ellen Hamilton overleed in de zestiger jaren in een verzorgingstehuis voor ex-militairen en familie. Betty Hamilton was tijdens de oorlog eerst verpleegster en kookte later voor de vrouwen in het leger. Ook zij kwam het verlies nooit helemaal te boven en overleed in 2005 op 92-jarige leeftijd. Jean Holliday-Hamilton trouwde in 1959 en emigreerde in 1967 naar Nieuw Zeeland. Ze had altijd aangenomen dat het graf van haar vader verloren was gegaan bij een bombardement. Peter de Roode heeft het graf opgeknapt en op verzoek van Jean Holliday zijn op 5 mei 2010 bloemen gelegd op het vergeten graf van haar vader. Opmerkingen van de redactie Onafhankelijk van de schrijver van bovenstaand artikel werd de redactie in september ook door mevrouw Baltus uit Bergen geattendeerd op het bestaan van het 'vergeten graf' bij de protestantse kerk in Egmond-Binnen. Enig onderzoek in het digitale archief bracht de volgende krantenartikeltjes uit de Alkmaarsche Courant aan het licht.Q 131 Geestgronden, 17 (2010), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 27