Douglas Aubrey Hamilton werd aan de hand van een aangetroffen portefeuille geïdentificeerd en op 4 november begraven op het kerkhof van de hervormde kerk te Egmond-Binnen. De radiotelegrafist, AC1 Prowse spoelde helemaal bij Arendal aan in Noorwegen. Van de overige bemanningsleden ontbreekt op dit moment ieder spoor en aangenomen wordt dat ze nog steeds als vermist Op donderdagmiddag 22 december 1938 werd er op verzoek van de familie een krans gelegd bij het graf. gelden. Afb. 16 Procesverbaal ter zake "Het aanspoelen van een lijk" 130 Heden den 3 November 1900 acht en dertig, des namiddags om streeks zeven uur werd door mij Gerrit Minnee brigadier titulair der Bijksveldwacht te Bgpiand—binnen op aanwijzing van ^artinus j-enet, onderstrandvonder, der gemeente Bgmond-binnen, wonende te Egmond aan Zee Voorstraat No. 65, een lijk gevonden op het Noord zeestrand, tussohen kilometerpaal No. 40 en No. 41 in de gaaeente Egmond—binnen. Op het lijk waren geen sporen te zien, die wijzen op een geweldadige dood, zoodat aan geen misdrijf valt te denken. Het signalement van bedoeld lijk is alsvolgt aangezicht niet te herkennen volledig gaaf gebit, lengte 1.74 Meter. Het lijk lag in een bruin zeildoek overal, wat vanbinnen bel:."1 ,J kleed was met een dikke vacht wol. Om de schouders had hij een lucht zwemvest met een slagg. Op de rechterkant van de overal ston den de nummers R.S. 20369. Op de linkerkant van de overal bevonden zich twee zakken boven elkaar, ritssluiting over het midden en rits sluiting aan de mouwentot de ellebogen, ritssluiting aan de pijpen ;'tot de knie en. Aan de binnenkant van de overal stonden letters en nummers A. X. D. 2 TT 9. In de binnenzak aan de rechterkant van de overal bevond zich een tien shilling biljet, een boekje postzegels en een brief die de onderteeenaüfeMaQ kend was met Bill De brief hield in een huishoudelijk schrijven, waarvan men de in druk krijgt alsof hij gehuwd was. De envelop van de brief had het volgend adres F D. d. Hamilton Bojal Air Force Honington Buiy St Edwunds Suffolk Het poststempel bevatte alsvolgt Birmingham 9 S P M 9 September 1938 In een donkergrijs, linhenoveral. wa.t i:ij onder, de bruine overal droeg zat in de linkerborstzak een vulpen die zeer goed is en nog schrijft°- Hij had een blauw overhemd aan y/at verbonden was met een linnen on derbroek dus uit een stuk Overige kenteekenen. waren op het lijk niet te vinden. Het tien. shilling biljet het boekje postzegels de brief met. anvellop alsmede de vulpen zijn door mij verbalisant afgegeven aan den Heer Burgemeester der Gemeente Bgmond-binnen. Waarvan door mij dit proces-verbaal op afgelegde ambtseed is opgrmaakt, geteekend en gesloten te Egmond-biiinen den 4 November P BD CESVERBAAL TER 2M3* HET AANSPOELEN VAN EEN LIJK PROCES' VERBAAL Get. G. Minnes Voor eensluidend afschrift Het Hoofd der Plaatselijke Politie te Egmond-biunen Geestgronden, 17 (2010), nr. 4 GEMEENTE EGMONDBINNEN

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 26