verhuizen naar hotel "De Wereldin Wageningen. De bewoners van het ho tel Belvederekonden tot nader order blijven wonen. 20 Januari begon de verhuizing. Dit was op een zaterdag en daar de chauf feurs van de vrachtauto's, die de inventaris overbrengen graag op zondag naar huis wilden, reden zij als razenden; bij onze oude woonplaats laadden zij zo snel mogelijk hun auto vol en bij "De Wereld zetten zij alles op straat Er stonden dan ook grote bergen tafels, stoelen en alles wat verder tot de in ventaris behoordeDe chauffeurs konden inderdaad zaterdag laat naar huis, maar wij waren verplicht om die nacht door te werken en de volgende dag was voor ons geen zondag. Wij hadden alles weggestuwd op de zolders van het hotel, in de garages en in een koetshuis. Na een paar dagen hard werken was alles weer opgeborgen; Allen hadden weer een plaatsje, al was dit weer kleiner dan bij vorige woongelegenheden. Wel hadden wij gemerkt dat wij al een aardige routine begonnen te krijgen in indelen, verpleegden overbrengen en inventaris stuwen. Wij wisten echter nog niet dat er bij een volgende verhuizing niets meer te stuwen zou zijn. Op sommige kamers huisden nu 5 of 6 verpleegden, en de klachten kwamen dan ook los. Het was eigenaardig dat lieden, die in hun varend bestaan moesten slapen in de buurt van een knarsend ankerspil of een piepende pomp nu steen en been klaagden als één van hun medeverpleegden snurkte. Het was dus zaak de snurkers bij elkaar te laten slapen en dit aan te vullen met lieden die hardhorend zijn. Het overlijden van de directeur Begin maart 1944 werd de Directeur, de heer Dollekamp, ziek; in het begin liet het zich niet ernstig aanzien, doch na een paar dagen verklaarde de ge neesheer dat wij ons moesten voorbereiden op het ergste. De Directeur was sinds zijn komst in de Stichting, in 1941lichamelijk sterk achteruit gegaan en tegen alle drukte en emoties welke de verschillende ver huizingen meebrachten was hij niet meer opgewassen. Wat zich eerst liet aanzien als een onschuldig griepje, eindigde met de dood; 16 maart 1944 des nachts om drie uur overleed onze Directeur. Van dit over lijden werd door mij bericht gezonden aan het bestuur en ik nam tot nader order de leiding van de Stichting op mij. 20 Maart werd de Directeur in Deventer ter aarde besteld. Uit hotel "De Wereldwerd de kist, gedekt door een schat van bloemen door een haag van verpleegden naar de auto gedragen. Bij het hotel Belvederewerd enige tijd gestopt om de daar aanwezige verpleegden gelegenheid te geven hun Directeur de laatste eer te bewijzen en daarna ging de stoet naar Deventer 42 Geestgronden, 17 (2010), nr. 1/2

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 44