De stichting deed in de jaren 2006-2008 uitgebreid onderzoek naar de mo gelijkheid ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het beeld de donjon (de zware toren op het grafelijk deel) of de voorgevel van het Slot op den Hoef tijdelijk met behulp van steigerpijpen te reconstrueren. In Nijmegen was zo'n reconstructie van de donjon van de Valkhof-burcht heel succesvol verlopen. Het plan in Egmond bleek niet haalbaar. De ondergrond leent zich niet voor dergelijke constructies. Om archeologische redenen mag er niet gegraven worden. Deskundige Cees den Houdijker had toen al voorgerekend dat het project circa 35 mille zou gaan kosten. Bij de Lamoraalzaal in hotel Zuiderduin werd op 7 november 2009 in de pauze van een concert van de muziekvereniging Lamoraal van Egmont een door Stichting Standbeeld beschikbaar gesteld portret van de graaf met his torische toelichting onthuld. De hoop van de stichting dat de bronzen Lamoraal letterlijk en figuurlijk zou gaan fungeren als het beeldmerk van Egmond aan den Hoef is bewaarheid. Op veel foto's is het beeld met fundamenten en Slotkapel op de achtergrond vastgelegd. Onder het motto 'Historie waar muziek in zit' is nu de viering van het twaalfen- eenhalijarig bestaan van het beeld in voorbereiding. Jos Hof verzorgt in het Historisch Informatie Centrum aan de Slotweg een expositie over Lamoraal en de totstandkoming van het beeld. De opening is op de historische datum 5 juni. Vereniging Egmonds Luchtpost organiseert die dag een postduiven- vlucht vanuit Zottegem. In het weekeinde van 19 en 20 juni komen de fanfare De Vrije Kunstkring en de Revival Big Band uit Zottegem op bezoek. Met op zaterdagavond een Belgische muziekavond in dorpshuis Hanswijk en zondag een aubade van de Zottegemse en Egmondse muziekcorpsen bij het standbeeld. Bronnen: H. Belleman, J. Hof, R. Ranzijn, Het dubbele beeld van Lamoraal van Egmont, Egmond aan den Hoef, juni 1995 Archief Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont, Prinses Irenelaan 63, 1934 ED Egmond aan den Hoef Foto's uit Archief Stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont van Hilde Belleman, Jos Hof en Cor Oorthuijsen Geestgronden, 17 (2010), nr. 1/2 25

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 27