Op De Markt in Zottegem nam de Egmondse Lamoraal, even overeind gezet op de dieplader afscheid van zijn evenbeeld. Een van de drie in historisch ornaat gestoken menselijke 'Lamoraals', Ghislain Diependaele overhandigde namens de stichting en de gieter de nieuwe handschoen voor het beeld op De Markt aan het gemeentebestuur; als dank voor alle medewerking van de stad Zottegem. Harmonie De Vrije Kunstkring deed de Egmonders, inclusief het voltallige college van burgemeester en wethouders uitgeleide. Op 23 september plaatste een kraan van bouwbedrijf Tervoort de 9 ton we gende sokkel in de Slotgracht. Het 550 kilo zware standbeeld werd op 3 oktober als een mummie in kaasdoek verpakt met assistentie van gieter Dirk de Groeve op de sokkel gezet. Begin oktober organiseerden Museum van Egmond en Stichting Historisch Egmond in samenwerking met de Stichting Standbeeld een gezamenlijke do nateursavond. Zottegemmer Guy van Gansbeke verhaalde van het leven van graaf Lamoraal van Egmont. Onthulling En toen was het zo ver. Het feestweekeinde van 10 tot en met 12 oktober met de onthulling. De dorpskern bruiste van de activiteiten. Vrijdagmiddag begon de kermis te draaien, 's Avonds was de ballonnenoptocht: de fanfare Lamo raal van Egmont leidde zo'n tweehonderd kinderen onder winderige omstan digheden naar het dorpshuis. Direct na het oplaten van de ballonnen barstte een hevig onweer los. De dorpskermis moest direct sluiten. In het dorpshuis werden de prijswinnaars van de kleurplatenwedstrijd onder de jeugd bekend gemaakt. De prijsuitreiking van de door middenstandsvoorzitter Guy Buysse in Zottegem georganiseerde kleurwedstrijd had al op 13 september haar be slag gekregen. De Slotweg en omgeving was zaterdag met de hulp van de onvolprezen Men- no Mors namens de gemeente autovrij gemaakt. De Club van Honderd van voetbalvereniging Zeevogels organiseerde een vrijmarkt, 's Middags zorgde de fanfare Lamoraal van Egmont voor een muzikale ontvangst van harmonie De Vrije Kunstkring. Bij de komst van de Belgen week de regen en brak de zon door. De ambassadeur van Spanje, zijne excellentie José Pons had positief gerea geerd op het verzoek het beeld te komen onthullen. Zijn aanwezigheid was 20 Geestgronden, 17 (2010), nr. 1/2

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 22