De stichting gaf zichzelf vijfjaar ter realisering van de replica. Jos Hof hield op 25 oktober voor de plaatselijke ondernemersvereniging een lezing in de Slotkapel met aandacht voor de daar begraven neringdoenden (de onderne mers van toen). Namens de stichting probeerde de penningmeester het publiek voor het standbeeldproject te winnen. Vanuit het secretariaat werden rond die tijd tal van subsidieverzoeken verstuurd en potentiële geldverstrekkers bena derd. Er werd hard gewerkt aan een presentatiemap met een uitgebreid acti viteitenprogramma. Een door Jeroen Hofer gecomponeerde montagefoto van het beeld op een sokkel in de slotgracht sierde de achterkant. Tevens kreeg het briefpapier voortaan een eigen Stichting Standbeeld-vignet. Afb. 5: Het vignet van de stichting De montagefoto zou zoveel indruk maken, dat de politiek later zonder meer voor de Slotgracht koos als locatie van het beeld... Maar zo ver was het nog lang niet. Anonieme sponsors Op 26 november 1996 nodigde burgemeester Brommet het bestuur uit voor een gesprek. Tot grote verrassing van de stichting meldde de burgervader het aanbod van twee Egmonders het Lamoraalbeeld te bekostigen. De schenkers waren op leeftijd en zagen het plan graag binnen afzienbare tijd uitgevoerd. Ze wilden absoluut anoniem blijven. Na inschrijving van de stichting in het schenkingsregister bleek ook nog aftrek en later zelfs vrijstelling van belas ting mogelijk. 12 Geestgronden, 17 (2010), nr. 1/2

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 14