stond (en bestaat nog steeds) uit Gert Belleman, voorzitter, Hilde Belleman, secretaris, Jos Hof, vice-voorzitter, Lucas Mooij, penningmeester en Ron Ranzijn. Burgemeester Brommet raadde de stichting in diverse gesprekken met klem aan te streven naar een helemaal nieuw beeld. Hij dacht daarbij aan Lamoraal als bedijker of droogmaken Voor een kopie voelde hij niets. Voor het stich tingsbestuur daarentegen was de concreet tot uiting komende relatie met Zot- tegem via de identieke beelden nu juist een belangrijke invalshoek. Anders was het hele plan ook niet bij de initiatiefnemers opgekomen. Uitbeelding als bedijker zou van het romantische beeld uitgaan, als zou de graaf persoonlijk in het veld werkzaam zijn geweest. Zo gek was het plan voor een kopie overigens niet blijkens een project in Zaandam, waar in 1996 werd gewerkt aan een replica voor Sint Petersburg van het beeld van Tsaar Peter de Grote. Een geschenk van Nederland aan Rusland! De burgemeester gaf tevens te kennen het Hanswijk geen geschikte plek voor het Lamoraalbeeld te achten. Pas later zou blijken waar de weerstand tegen het beeld op het Hanswijk vandaan kwam... Stichting Standbeeld had met een locatie in de nabijheid van de slotfundamenten zoals door de burgemees ter gesuggereerd werd geen problemen. Het standbeeldproject leidde tot intensivering van de contacten tussen Eg- mond en Zottegem. Er ontstonden uitwisselingen tussen kunstenaars, sport en muziekverenigingen en particulieren. In mei en juni 1995 exposeerden de Egmond-Binner kunstenaars-groepen Hallem en Hafire in Zottegem. Tij dens een Egmondweek waren de winkeletalages gewijd aan de gemeente Eg- mond. In april 1996 vond in Egmond een Zottegemweek plaats. Leden van kunste naarsvereniging Kunst In Vrije Tijd exposeerden in dorpshuis Hanswijk. De Zottegemse Revival Big Band verzorgde een optreden tijdens het slotfeest op 27 april. Burgemeester Brommet kreeg die dag uit handen van Zottegems schepen Petit een servies met het wapen van de Oost-Vlaamse plaats over handigd. In datzelfde weekeinde verbleven jeugdspelers van voetbalvereni ging Zeevogels in de Belgische Egmont-plaats. Op 1 juni 1996 vond een door Jos Hof georganiseerde dagtocht per bus naar de 'Egmont-plaatsen' Gaasbeek en Zottegem plaats. Het kasteel in Gaasbeek 10 Geestgronden, 17 (2010), nr. 1/2

Geestgronden - Egmonden | 2010 | | pagina 12