het werk Centra in Alkmaar werd in 1966 een mobiele kraan van het merk Eder besteld. Cor Beentjes werd machinist van de kraan en later was dit (neef) Jan Tervoort. In 1968 werd een 2e hands bouwkraan aangeschaft toen men het nieuwe bedrijfsgebouw van Eriks aan de Voormeer in Alkmaar ging bouwen. Op een dag dacht kraanmachinist Piet de Boer na het betonstorten de kubel (de bak waarin het beton vanuit de auto richting stortpunt wordt gehesen en vanwaaruit wordt gestort) schoon te maken door deze even in het naastgelegen Noordhollands kanaal te laten zakken. Helaas voor hem bleek bij te ophalen de kubel niet meer aan de haak te zitten en ergens op de bodem van het kanaal te liggen. In 1970 volgde de eerste eigen vrachtwagen welke bestuurd zou worden door George Weijers en in 1983 volgde een 2e hands Bedford, uitgerust met een Atlaskraantje. Een in 1974 aangeschafte, wederom 2e hands, kraan van het merk Kato wordt in 1986 na 12 jaar trouwe dienst ingeruild voor een nieuwe kraan, ook van het merk Kato. De Bedford uit 1983 werd in 1992 vervangen door een Volvo. In 1995 werd ter vervanging van de Kato kraan wederom een nieuwe kraan aangeschaft maar wegens marktomstandigheden werd deze in 2002 verkocht aan de firma Winder in Limmen. Vanaf dat moment werd de benodigde hijscapaciteit ingehuurd bij derdenOp dit moment rijden er 23 busjes, 12 personenwagens, 10 aanhangers, 2 heftrucks en een vrachtwagen met het logo van bouwbedrijf Tervoort op de weg. Ook dit illustreert de groei van wat ooit een eenmansbedrijfje was. Projecten gerealiseerd door bouwbedrijf' Tervoort Bouwbedrijf Tervoort heeft in de afgelopen honderd jaar vele projecten tot stand gebracht. Het voert te ver om hier een volledige lijst af te drukken maar een greep hieruit geeft een goed beeld. In de jaren zestig van de vorige eeuw werden 22 huur- en koopwoningen aan het Kerkplein en de Duinweg te Egmond-Binnen gerealiseerd. We beschreven reeds de Rooms-Katholieke kerk in Egmond-Binnen en het kantoor van Eriks in Alkmaar. In de periode 1968 - 1970 werden in Egmond-Binnen 117 woningen (hoek Herenweg Vennewatersweg) gerealiseerd. In 1973 - 1974 werd op industrieterrein de Zandhorst in Heerhugowaard het kantoor van Bravilor (koffiezetautomaten) gebouwd. In Heiloo werden de wijken de Ronge, Boekestein, Batenburg, Vredenoord en het Hoekstuk verwezenlijkt. Verder bouwde en verbouwde Tervoort in opdracht van het Ministerie van Justitie diverse justitiële inrichtingen in Noord-Holland. De bekende woonark van de familie Woltheus aan het kanaal vak in Alkmaar is ook van de hand van Tervoort (ontwerp Cor Czn. - 4e generatie). In Egmond-Binnen ontstond het plan 'Luilaantje' met de scholen Windhoek en Zonnehoek. In de dorpen Groet en Egmond aan den Geestgronden, 16 (2009), nr. 2/3 81

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 45