VAN DE REDACTIE De vorige uitgave van Geestgronden was helemaal gewijd aan Rinnegom. Op onze oproep, in dat nummer, om ons aanvullende artikelen te sturen kre gen we een heel leuk artikel toegestuurd die een interessante kijk geeft op het gebied Rinnegom. Daarmee worden de, in dat nummer, gepubliceerde artikelen in een bijzonder perspectief gezet. In deze uitgave kunt u het lezen. Verder is deze uitgave voor het merendeel gevuld met artikelen over de Eg- monden aan het begin van de twintigste eeuw. De tijd die onze ouders en grootouders zich nog goed kunnen herinneren. Zo zullen er nog veel Eg- monders zijn die ooggetuige zijn geweest van de opheffing in 1934 van de stoomtramlijn die Egmond met Alkmaar verbond. De lijn heeft nog niet eens 30 jaar bestaan. Als je naar de foto's uit die tijd kijkt, dan denk je, 'jammer dat hij er niet meer is'. Geniet van dit leuke verhaal en de mooie foto's. In de jaren twintig van de vorige eeuw was de noordboulevard in Egmond aan Zee nog maar een zandpad. Alle huizen en gebouwen die er toen stonden zijn verdwenen, of zodanig verbouwd datje ze niet meer kunt herkennen. Op één na. Toen stond de Geveerde Kikker nog 'vrij', maar werd later ingeslo ten door het Troelstraoord en Seeduyne. Maar het staat er nog steeds. Aad Baltus vertelt het verhaal van dit huisje en zijn bewoners. De Tiggellaan is een straat met een uitgebreide geschiedenis. Lees over deze interessante straat in de rubriek Straatnaam Verklaard. Ook besteden we in deze uitgave aandacht aan bouwbedrijf Tervoort. Ze bestaan 100 jaar en de vierde generatie heeft nu de leiding over dit familie-bedrijf. Egmond aan Zee heeft veel 'zeehelden', mensen die zich inspanden om an-deren te redden. Piet Broek was zo iemand, een man met 'zout water in zijn bloed'. Wij hopen dat we u, door deze nieuwe uitgave van Geestgronden, inspireren om een artikel te schrijven over uw eigen omgeving. Het zou bijvoorbeeld heel leuk zijn als we in de volgende uitgave een ooggetuige-verhaal zouden kunnen afdrukken over de stoomtram. Ga eens met uw (groot)ouders praten. We willen u graag helpen om er een leuk verhaal van te maken. Veel leesplezier met deze nieuwe uitgave van Geestgronden 38 Geestgronden, 16 (2009), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 2