Afb. 18 Een foto uit de jaren '20 van de vorige eeuw met op de voorgrond het blokhuis (foto Jonker) vrouw Regine van Gelder leren kennen. Regine werd oogarts, maar Willy wilde graag zoveel mogelijk met mensen omgaan en werd daarom huisarts. Daarnaast was hij van 1915 tot 1932 gemeenteraadslid in Amsterdam. Zij woonden destijds aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam, waar zij ook de praktijk hadden. In 1935 wilde de familie Polak, zij hadden inmiddels dochter Johanna gekregen, graag een huisje aan de kust kopen om daar 's zomers van het strand te kunnen genieten. Zij zochten langs de hele Noord-Hollandse kust, maar konden niets vinden. Dokter Polak had zelf geen rijbewijs en liet zich rondrijden door een chauffeur. Zij hadden de moed al opgegeven toen ze in Egmond aan Zee aankwamen. De chauffeur zei: "Laten we nog even langs dat zandpad rijden bij de zee"De Boulevard was toen nog een wandelpad waar men niet met de auto kon komen, dus reden ze over het zandpad achter het huis wat tegenwoordig de Beatrixstraat is. Aanvankelijk wilde Willy dat niet, maar op aandringen van de chauffeur deden zij het toch... en daar stond precies het huis dat hij zocht. Polak was meteen verliefd. De koop was spoedig gesloten en sindsdien kwam dokter Polak met zijn gezin regelmatig in Egmond aan Zee. Totdat hij in 1955 zijn huisartsenpraktijk in Amsterdam op 72-jarige leeftijd vaarwel zei en zich definitief vestigde in het houten huis aan de Boulevard in Egmond aan Zee. 64 Geestgronden, 16 (2009), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 28