Afb. 9 Dag van de opening van het spoor in Egmond aan Zee in 1905 Omstreeks kwart voor twaalf kwam de trein in Egmond aan den Hoef aan, waar het bij de halte zwart zag van de mensen. Lamoraal van Egmond' speelde opgewekte fanfaremuziek en de bomen waren versierd met slingers van rozen en andere bloemen. Burgemeester Pranger en tramcomité- voorzitter Bosman hielden korte toespraken waarin de hoop uitgesproken werd dat de tram uitstekende resultaten op zou gaan leveren voor de bloei van de gemeente. Na een feestdrork in het versierde café de Drie Egmonden vertrok het gezelschap weer en nam de trein hen mee naar Egmond aan Zee, alwaar de vlaggen vrolijk wapperden. In het eens zo rustige vissersdorp had iedereen zich verzameld rond het station. (De Alkmaarsche Courant berichtte dat 'vooral de oudebebaarde zeerobben opvielen'.) Ter plaatse werd het station bezichtigd en vreeg het uitgestalde materieel een inspectie. Enkele gasten wilden graag nog een kijkje nemen bij de zee, maar hier was helaas geen tijd meer voor. Met grote snelheid werd weer terug naar Alkmaar gereden, waarna het gezelschap doorreed naar Bergen, waar talrijke sprekers het woord voerden en waar voorzitter Bosman de spoorlijn officieel geopend verklaarde. Ter gelegenheid van de opening en bijbehorende feestelijkheden werd een speciale prentbriefkaart gemaakt, die bij nadere inspectie hier zeker het vermelden waard is. Boven de kop 'Groot feest in Egmond aan Zee' kun je 52 Geestgronden, 16 (2009), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 16