VAN DE REDACTIE Inmiddels zijn wij weer begonnen aan de 16c jaargang van Geestgronden. Helaas is het aanbod van kopij momenteel dermate karig dat de redactieleden zich genoodzaakt zagen om de artikelen in dit nummer zelf te schrijven. Wij hebben ervoor gekozen om u van enige wetenswaardigheden over Rinnegom te voorzien. Weliswaar interessant maar wij hopen toch echt dat u allen, de lezers van Geestgronden, ons de verhalen en artikelen aandragen zodat deze, na redactionele bewerking, in een volgende editie kunnen worden t opgenomen In dit nummer openen wij met een artikel van Luc Lassche en Gert-Jan Rutgers. Zij geven, samengesteld uit een beperkt aantal bronnen, een overzicht van hetgeen over Rinnegom in de middeleeuwen bekend is. Hieruit blijkt dat de betekenis van Rinnegom in het verleden veel groter was dan de huidige buurtschap doet veronderstellen. In feite verdween Rinnegom net als Arem en Hallem in de geschiedenisboeken maar bleef wel de naam behouden. In het tweede artikel gaat Aad Baltus in op de geschiedenis van de Rinnegommer kerk. In de 2e jaargang van Geestgronden heeft Jan Lute hierover reeds geschreven maar er is nog veel meer wetenswaardig over deze kerk te vertellen. Aad Baltus gaat ook nader in op het onherroepelijk einde en de sloop van deze kerk. De redactie stelde aan de hand van oude ansichtkaarten, krantenartikeltjes en foto's een sfeer-impressie van het Rinnegom in de le helft van de vorige eeuw samen. Nostaligische plaatjes wisselen zich af met hilarische krantenartikeltje. Tot slot van deze editie een overzicht van de huidige en verdwenen straatnamen alsmede buitenhuizen in Rinnegom. Gezien de rijkdom van de vroegere inwoners en huizen in Rinnegom moet het er zeker in de 17e en 18e eeuw goed toeven zijn geweest. Wellicht vinden onze lezers in dit nummer inspiratie om meer over Rinnegom te vertellen of op te schrijven. Laat het ons weten. Wij zien uit naar uw reactie. Vanzelfsprekend wensen u weer veel leesplezier met deze nieuwe Geest gronden. 2 Geestgronden, 16 (2009), nr. I

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 4