De kerk in Rinnegom heeft daarna nog 4 jaar gestaan, maar werd niet meer gebruikt. In die periode werd de kerk leeggehaald, maar met de inboedel werd niet erg zorgvuldig omgegaan. Sommige ornamenten werden naar de nieuwe kerk overgebracht, maar veel werd ook verkocht aan particulieren. De opbrengst ging naar de parochie, maar veel van de 'verkochte' spullen waren later niet in de boekhouding terug te vinden. Kapelaan Bisschop, die nog in de pastorie naast de kerk woonde, heeft in een koude periode twee beelden die aan weerzijde van de communiebank stonden t.w.v. fl. 4000 opgestookt om zich te warmen. Daarbij knetterde het hout zo erg, dat hij er bang van werd. Orgel Het orgel dateerde uit 1891 met onderdelen van een nog ouder orgel. De orgelkast was vervaardigd door de, in zijn tijd, bekende kunstenaar Louis Veneman uit 's Hertogenbosch. Hij was gespecialiseerd in het ontwerpen en vervaardigen van kerkmeubilair. De pijpen en lades van het orgel zijn hergebruikt in de nieuwe Adelbertuskerk in Egmond-Binnen. De orgelkast werd over het balkon naar beneden gegooid en als grof vuil afgevoerd. Het preekgestoelte, dat verzekerd was voor fl. 6500, is verdwenen en niemand weet waar het is gebleven. Het kruisbeeld boven het altaar is niet lang geleden teruggevonden in een garage bij de nieuwe kerk in Egmond-Binnen, waar het stond te vergaan. Het beeld van Wilhelmus dat in de kerktuin stond, is gesignaleerd op een camping op Terschelling. Het andere beeld, dat van Sint Adelbert, staat nu in de tuin van de Willibrorduskerk in Heiloo. Onverlaten hebben het hoofd eraf geslagen. Kerkbestuur Maar gelukkig zijn er ook nog veel herinneringen bewaard gebleven, die terug te vinden zijn in de nieuwe Adelbertuskerk. Zo staat een houten beeld van de heilige Adelbert trots bij de ingang en hangt het ornament uit het oude altaar, wat de teraardebestelling van Christus verbeeldt, er ook te pronken. Veel zilverwerk, waaronder kandelaren en kelken, en wandkleden uit de oude kerk zijn in het bezit van de parochie. Onlangs belde iemand pastoor Knol om te vragen of hij het schilderij van Sint Willibrord, afkomstig uit de Rinnegommerkerk, wilde hebben. Deze hangt nu in de nieuwe pastorie. In de communiebank voorin de kerk stonden 4 engelen. Deze vier engelen werden gekscherend het kerkbestuur genoemd. Zij staan nu in de pastorie in de kamer waar tegenwoordig het echte kerkbestuur vergadert. 14 Geestgronden, 16 (2009), nr.

Geestgronden - Egmonden | 2009 | | pagina 16