REDACTIENIEUWS Het kan u haast niet zijn ontgaan. Egmond is de laatste tijd zowel regionaal als landelijk veel in het nieuws. Dat heeft alles te maken met de landelijke manifestatie "Het verleden van Nederland". Egmond neemt een belangrijke plaats in in de geschiedenis van Holland. Zelfs zo belangrijk dat wel wordt beweerd dat de oorsprong van Holland in Egmond gezocht moet worden. In Alkmaar wordt daarom een grote tentoonstelling gehouden, die zelfs werd bezocht door Prinses Maxima. Tegelijkertijd worden nog vier kleine, maar interessante, exposities gehouden, waarvan één door Jos Hof in samenwerking met de Stichting Historisch Egmond. Deze tentoonstelling werd op 28 november 2008 door burgemeester Hetty Hafkamp geopend. Het hoogtepunt van de avond was de Koninklijke onderscheiding als Lid in de orde van Oranje Nassau, uitgereikt door de burgemeester. Dat was voor zowel Jos als alle genodigden een complete verrassing en maakte de avond tot een bijzonder feestelijke gebeurtenis. In de historie van Egmond nam de molen een belangrijke plaats in. Denk aan het droogmalen van de Egmondermeer en de papiermolens van Lubbertus van Gerrevink en later van Joachim Veenhuysen, waar in het vorige nummer van Geestgronden uitgebreid over geschreven is. In Egmond hebben in het verleden zo'n negentien molens gestaan, waarvan er nu nog slechts twee over zijn (De Wimmenumermolen en de Bosmolen). De molen van Berkhout (of Koffiemolen) wordt niet meegeteld, omdat hij sinds een aantal jaren geen wieken meer heeft. Hopelijk zal dat in de nabije toekomst nog veranderen. Wij wensen u veel leesplezier en een ieder fijne feestdagen.Q 110 Geestgronden, 15 (2008), nr. 4

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 2