SHE BESTUURSNIEUWS Egmondse Cultuurprijs 2008 voor SHE Aan Stichting Historisch Egmond is op vrijdag, 6 juni in de Slotkapel de Egmondse Cultuurprijs 2008 toegekend door Stichting Kunst en Cultuur Egmond. Bestuursleden van SHE ontvingen de wisselprijs het beeldje 'Ogen op Steeltjes' uit handen van Ineke Braak-van Kasteel. Zij hield een toespraak over de Franse wijsgeer Descartes die een tijdje in Egmond heeft gewoond. Bij de prijs hoort tevens een bedrag van 500,-, een oorkonde en de vermelding op het speciale wapen van Egmond waarop ook de acht voorgaande prijswinnaars staan. Het juryrapport vermeldt onder meer de uitgave van 'het fantastische boek je Geestgronden' waarvoor veel naspeuringen worden gedaan, de kwaliteit van de thematentoonstellingen, lezingen, rondwandelingen, fietstochten, excursies, markten, de website en het vijftienjarig bestaan. SHE zorgt er volgens de jury voor dat de rijke historie van de Egmonden geborgd is. SHE probeert waar mogelijk het verband te leggen tussen vroeger en nu en is een inspiratiebron voor velen. Het juryrapport besluit met: "Stichting KCE wil door het uitreiken van de Egmondse Cultuurprijs 2008 aan SHE alle enthousiaste medewerkers waarderen en blijvend inspireren." Daarbij sluiten we ons van harte aan. Deze prijs is een erkenning voor alle vrijwilli gers die de afgelopen vijftien jaar veel werk hebben verzet. We willen hier voor onze dank uitspreken, speciaal ook aan de werkers van het eerste uur. Donateurs Dankzij de diverse acties en promotie van onze stichting mogen wij regel matig nieuwe donateurs verwelkomen. Inmiddels zijn wij het aantal van 775 donateurs gepasseerd en naderen langzaam maar zeker het aantal van 800 donateurs. Wij willen graag ieder jaar verder groeien om een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Denkt u eens aan het geven van een abonne ment op Geestgronden als cadeau voor een jarig familielid of bekende. Zie de informatie op onze website www.historischegmond.nl Excursies Op zaterdag 20 september vindt onze excursie 'wandelen over het Monnikenpad' plaats. Deze wandeling, onder deskundige leiding van Peter Lassooy, voert u van de Adelbertusakker. door het dorp Egmond-Binnen en de polder naar de Heilooër Zeeweg. Langs de Zeeweg gaat het richting 106 Geestgronden, 15 (2008), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 62