stijfsel gelost en kon men aanvangen met pogingen om het schip vlot te brengen. In de dagen daarna werd de Jos Maria regelmatig aan de ankers 'gewinched' en op oudejaarsavond slaagde men erin het schip over de eer ste bank te slepen. Door de sleepboot Hoek van Holland van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst werd het schip in de vroege nieuwjaarsmorgen van 1 januari 1936 naar IJmuiden gesleept en vandaar door twee sleepboten van de Amsterdamse firma J. Roelofs naar dok II van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij waar het werd geïnspecteerd. De bij de stranding opgelopen schade was zeer aanzienlijk. Zo waren zowel de achtersteven als het roer gebroken. Naast de schade moesten ook nog de bergingskosten worden betaald zodat men zich afvroeg of reparatie nog wel zinvol was. Edoch werd op 10 januari 1936 besloten om de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij de reparatiewerkzaamheden te laten uitvoeren en het schip daarna weer in de vaart te brengen. Dat het schip geen gelukkige vaart kende zou al snel weer blijken. De problemen gaan door In de krant van maandag 9 november 1936 lezen we weer over de Jos Maria. Deze keer meldt de krant dat het Schiedamse motorschip de Jos Maria de dag ervoor, wegens een defecte motor, op 600 meter uit de kust van Westkapelle haar beide ankers heeft moeten uitgooien en noodseinen heeft uitgezonden. In de woeste zee, terwijl hoge golven over het dek sloe gen, kreeg het schip weldra hulp van de Duitse sleepboot Simson die haar op sleeptouw nam en heelhuids de haven van Vlissingen heeft binnenge bracht. „JOS MARIA" HEEFT EEN DEFECTE MOTOR. Afb. 35: De Jos Maria weder om in de problemen. Alkmaarsche Courant 9 november 1936 Zondagmorgen omstreeks half tien heeft het Schiedamsche motorschip „Jos Maria'', komende uit het noorden, tenge volge van een defecte motor, 600 M. van de kust van Westkapelle, beide ankers uitgegooid. De zee was erg woest en de golven sloegen over het vaartuig heen. De „Jos Maria" zond noodseinen uit en verkreeg weldra assistentie van de „Sim son", een sleepboot van een Duitsche maatschappij, die de „Jos Maria" op sleeptouw heeft genomen en naar Vlis singen heeft gesleept. Geestgronden, 15 (2008), nr. 213 101

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 57