Spill trouwde op 27 februari 1915 te Groningen met Jeanette Dorothée van Haaften, een griffiersdochter uit Vianen. Bij zijn huwelijk was Pieter secre taris van beroep. Daarvoor echter was hij een verdienstelijk voetballer bij de Haarlemsche Football Club (de Koninklijke HFC) en speelde in 1907 op 21-jarige leeftijd zelfs een drietal interlands met het Nederlands elftal tegen België en Engeland. Na zijn huwelijk verrtrekt Pieter op 19 april 1915 naar 's Gravenhage. Kort na het overlijden van vader Hendrik Boelmans ter Spill op 22 augus tus 1915 verhuisden zijn weduwe Neeltje Boon. dochter Jans en zoon Bronne op 21 oktober 1915 naar Bussum. Twee weken na het vertrek van dochter Alida Obbina naar Roemenië, waren op 20 oktober 1910 ook doch ter Elise (naar Groningen) en zoon Steven (naar Amersfoort) uit Alkmaar vertrokken zodat er eind 1915 niemand meer van de familie in Alkmaar woonde. Pieter Boelmans ter Spill zou in 1928 met vrouw, schoonzus en drie dochters nog voor korte tijd naar Alkmaar (Emmastraat 21) terugkeren om vervolgens op 24 mei 1929 naar Bergen te verhuizen alwaar zij op Meerwijklaan 6 gingen wonen. Pieter was toen districtschef bij de toen net opgerichte Bataafse Import Mij. Mr. Hendrik Boelmans ter Spill was van 10-12-1890 (verkiezing) tot 17- 02-1915. gemeenteraadslid in Alkmaar en in de periode 1901 - 1914 zelfs wethouder. Conclusie Er is heel wat speurwerk verricht naar de families Blok en Boelmans ter Spill en het huis van burgemeester Eyma. De in dit artikel opgesomde gegevens zijn grotendeels afkomstig van internet en het regionaal archief in Alkmaar. Helaas hebben we geen verband kunnen vinden tussen Geertruida Francisca Toren-Blok, het huis op de foto en de familie Boelmans ter Spill. Het lijkt vooralsnog toeval dat de familie Blok tijdens hun omzwervingen korte tijd in Alkmaar heeft gewoond en dat hun zoon Hendrik Willem aan de Achterstraat in Egmond aan Zee woonde. Het huis op de foto heeft zeer waarschijnlijk niet in Egmond aan Zee gestaan maar waar dan wel is ons ook niet duidelijk geworden. De grootouders van Geertruida Francisca Toren-Blok heetten dus Blok (vaderszijde) en Fikke (moederszijde) uit respectievelijk Leiden en Amsterdam. Misschien moet het huis dan toch in die omgeving worden gezocht. Mochten er lezers zijn die toch meer infor- 94 Geestgronden, 15 (2008), nr. 213

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 50