Een ouderwetse wafel Zomer 2008: Egmond aan Zee verandert snel maar in de ijssalon van Pravisani is de gemoedelijkheid gebleven. De Pravisani's horen veel en zwijgen goed. Youp van 't Hek heeft zijn boekje 'Droomzomers' langs gebracht. Hij hoeft niet om hazelnootijs te vragen want dat weten ze hier van vaste klanten zo wel. Fabio is nu al jaren de ijsbereider. Net als opa Antonio destijds, straalt hij rust uit maar hij schept geen ijsjes, ook niet als het druk is. Daniela maakt er een sport van om veel kinderen bij naam te kennen. Ook Marisa kent haar klanten en weet welke Derpers er nog zo'n ouderwetse dunne wafel willen, die ze speciaal voor hen onder de toonbank heeft. Fabio draagt nog steeds de jasjes, die oma Elisa heeft vervaardigd. Er liggen er nog een stuk of twintig in de kast en ook met haar witte baretjes kan de familie nog jaren vooruit. Hopelijk gebeurt dit ook, want ijssalon Pravisani heeft iets moois toegevoegd aan Egmond. Een zomerdag is immers voor heel veel mensen pas compleet met een lekker ijsje van 'Praf'.Q Egmond aan Zee, juli 2008 Met dank aan de familie Pravisani. Kees Bakkum, Aad Baltus, Sieny Blaauboer, Corrie Dekker-Schol. Bep Dekker-Verzijde, Gerrit Dekker, Luuc Duin, Gerrit de Graaff, Eddy Groen, Han Genet, Piet Kager, Luc Lassche, Martijn Mulder, Joop en Tiny Lemmink, Cor Mooij, Frans Rol, Paula van der Schinkel. Marie Valkering-Bakkum. Cor Zwart, Klaas Wijker en Marjolein Wijker Geestgronden, 15 (2008), nr. 213 65

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 21