vriendelijke familie weet echter ook hier een succes van te maken. Dino werkt eveneens jaren in Utrecht, dat wisselt wel eens. Alle Pravisani's zijn geknipt voor hun werk en hebben een sociale instelling. (In de zomer van 2008 vertelt Lio dat dit typerend is voor de Italianen uit de 'Veneto' in Noord-ltalie. Ze lijken in dat opzicht wat op Oostenrijkers. Italianen uit het midden en zuiden van het land hebben volgens hem een geheel andere volksaard.) De al lang volwassen Pravisani's krijgen geen salaris, hoogstens een zak centje. Veel tijd om geld uit te geven of uit te gaan is er trouwens ook niet, al gaat Leo wel eens 'te dansen naar de stad' met Eddy Groen. Lio speelt gitaar en zingt in een cabaretgroepje van de R.K. kerk. Af en toe is er een uitvoering in het Patronaatsgebouw aan de Wilhelminastaat. Verkering in de ijssalon Tegenwoordig opent de salon met Koninginnedag maar in die eerste decen nia loopt het seizoen van Pasen tot begin september. We zijn nog steeds in de jaren vijftig. Op het bord dat aannemer Gerrit Blaauboer heeft gemaakt, staat dat een wafel met slagroom 25 cent kost, een kwartje dus (nu ongeveer 0,11). Een ijsje zonder slagroom kost 10 cent, een dubbeltje. De prijzen blijven jaren lang hetzelfde. De Egmondse jongelui, leeftijdgenoten van Leo, Carla, Dino of wat jonger, van Lio (1934) vinden het maar wat prettig als het seizoen weer begint. Er is immers in het dorp weinig te beleven en geen uitgaansgelegenheid, 's Zomers kunnen ze dan weer volleyballen op het strand met de badgasten en dan zijn er veel evenementen van de VVV. Na afloop gaat de hele meute om een ijsje naar Pravisani. De ijssalon is in het weekend 's avonds nog tot laat open. De jongelui tref fen elkaar dan op de lange bank bij de tafeltjes: soms wel een stuk of der tig. Menige verkering begint hier en de Pravisani's zien ook tal van relaties opbloeien met kolonieleidsters. Op zondagmiddag zitten er hele groepen koloniekinderen op de bank met een ijsje. Veel van die leidsters trouwen hier en blijven ook de ijssalon trouw. Geestgronden, 15 (2008), nr. 213 55

Geestgronden - Egmonden | 2008 | | pagina 11